Wiesław Myśliwski i jego czeskie przekłady

Data: 2019-06-09 15:01:33 Autor: mojebestsellery
News - Wiesław Myśliwski i jego czeskie przekłady

Wiesław Myśliwski to jeden z najpopularniejszych, polskich twórców literatury pięknej, kilkukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej “Nike”. Już niebawem spotka się z czytelnikami w ramach cyklu “Polsko-czeska wiosna literatury” w Warszawie.

Wiesław Myśliwski jest autorem takich utworów jak Kamień na kamieniu, Widnokrąg, Traktat o łuskaniu fasoli czy Ucho igielne. Polski autor piszący o ludzkiej egzystencji doceniany jest przez wielu czytelników za niezwykłą precyzję i sposób posługiwania się słowem. Doceniany przez czytelników polskich, ale także - zagranicznych.

12 czerwca o godz. 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie odbędzie się spotkanie z autorem, które dotyczyć będzie przekładów jego twórczości na język czeski. Oprócz Myśliwskiego, udział w spotkaniu wezmą Lenka Kuhar Daňhelova (tłumaczka czeskiego), Janusz Drzewucki (prowadzący, krytyk literacki) oraz lektor Krzysztof Gosztyła, który podczas spotkania przeczyta fragmenty książki Ucho igielne.

Ostatnim razem czytelnicy mogli spotkać się z Myśliwskim podczas Warszawskich Targów Książki organizowanych pod koniec maja na Stadionie Narodowym. Wówczas na autograf twórcy trzeba było czekać parę godzin.

Fot. mat. prasowe Mazowieckiego Instytutu Kultury

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ucho igielne
Wiesław Myśliwski
Wydawnictwo