Powstanie serial na podstawie „Zaginionego symbolu" Dana Browna

Data: 2019-06-07 13:42:06 Autor: Sławomir Krempa
News - Powstanie serial na podstawie „Zaginionego symbolu

Już w nadchodzącym sezonie telewizyjnym na antenie NBC będzie można obejrzeć serial na podstawie Zaginionego symbolu Dana Browna – podaje „Deadline”. Jego scenarzystą został Daniel Cerone, który wcześniej tworzył scenariusze „Mentalisty”, „Dextera” czy „Constantine’a”.

Choć Zaginiony symbol to trzecia powieść Browna z Langdonem w roli głównej, a jej akcja toczy się po wydarzeniach z Aniołów i Demonów oraz Kodu Leonarda da Vinci, w przypadku serialu będzie inaczej. „Langdon” – bo tak zatytułowana ma być produkcja – opowie o wcześniejszych perypetiach znanego naukowca z Harvardu, który będzie się starał rozwiązać zagadkę porwania swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona. Tym samym pozwoli się wciągnąć w wielką intrygę, mającą na celu odkrycie pilnie strzeżonego przez setki lat skarbu masonów, który posiadaczowi dać może nieograniczoną władzę i tajemną wiedzę.

Jak widać, mimo zmiany planu czasowego serial ma pozostać dość wierny oryginalnej fabule. Zadba o to sam autor – Dan Brown jest bowiem jednym z producentów wykonawczych. Najpewniej z uwagi na zmianę czasu akcji (a także na ograniczony budżet w przypadku produkcji telewizyjnej) w serialu nie zagra natomiast Tom Hanks – gwiazda filmów nakręconych na podstawie Kodu Leonarda da Vinci, Aniołów i demonów oraz Inferna. Ostatnią wydaną powieścią Dana Browna jest Początek. Na razie nie ma planów jej ekranizacji. 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginiony symbol
0
Okładka książki - Zaginiony symbol

Co zaginęło, zostanie odnalezione… Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje