„Zagłada domu Usherów” doczekała się zwiastuna. Poznaliśmy datę premiery ekranizacji

Data: 2023-09-14 09:17:49 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sieci właśnie ukazał się zwiastun nowego miniserialu Mike'a Flanagana, który bazuje na twórczości Edgara Allana Poego. Zagłada domu Usherów już w przyszłym miesiącu zadebiutuje na platformie streamingowej!

Kadr z serialu „Zagłada domu Usherów” fot. Eike Schroter / materiały prasowe Netflix

W październiku Netflix zaprezentuje wiele interesujących premier, wśród których znajdzie się także Zagłada domu Usherów. To nowy projekt zrealizowany przez Mike'a Flanagana, odpowiedzialnego za takie produkcje jak Nawiedzonym domu na wzgórzu czy Nawiedzony dom w Bly. Główna oś fabularna serialu opiera się na opowiadaniu Edgara Allana Poego.

Zagłada domu Usherów – jak prezentuje się zwiastun?

Zagłada domu Usherów to mroczna produkcja, która przedstawia historię bezwzględnego i okrutnego rodzeństwa. Roderickowi i Madeline Usher udało się przekształcić Fortunato Pharmaceuticals w najprawdziwsze imperium. Dzięki nim bohaterowie zyskali to, o czym zawsze marzyli: władzę, bogactwo, czy przywileje. 

czytaj także: Lokatorka - 1 odc. Nowy właściciel rujnuje życie mieszkańców kamienicy. Streszczenie 1 i 2 odcinka serialu

Z czasem jednak na jaw zaczną jednak wychodzić mroczne sekrety z przeszłości rodzeństwa. Niezwykle podejrzane jest również to, co dzieje się z pozostałymi spadkobiercami dynastii. Wszyscy oni zaczną ginąć w dziwnych okolicznościach z rąk tajemniczej kobiety. 

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun produkcji: 

Zagłada domu Usherów – kiedy serial trafi na platformę?

Zagłada domu Usherów to długo wyczekiwana produkcja, która już wkrótce ma mieć swoją premierę! Serial będzie można oglądać na platformie streamingowej Netflix już 12 października 2023 roku. 

czytaj także: "Dziedzictwo" 108 streszczenie: Zakochany Yaman spędza chwile z Seher w szpitalu

W postać Madeline Usher wciela się Mary McDonnelljej brata gra natomiast Bruce Greenwood, znany ze udziału w Star Trecku. Na ekranie zobaczymy również Carlę Gugino, znaną ze wcześniej wspominanego Nawiedzonego domu na wzgórzu, czy też filmu Zabójczy koktajl. W pozostałych rolach występują: Carl Lumbly, Mark Hamill, Samantha Sloyan, Kate Siegel, Rahul Kohli, Henry Thomas i inni. 

Serial zainspirowany twórczością Edgara Allana Poego

Serial Netflixa Zagłada domu Usherów został stworzony na bazie licznych dzieł Edgara Allana Poego. Uznawany za niekwestionowanego pioniera powieści grozy, do dziś stanowi inspirację dla twórców czy pisarzy, a na uniwersytetach wciąż powstają prace poświęcone jego twórczości. Nowelę, na bazie której powstał serial Netfliksa, możemy znaleźć w zbiorze zatytułowanym Opowiadania prawie wszystkie. Publikacja ta pojawiła się w Polsce w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Zbiór opowiadań można kupić na stronach wielu popularnych księgarni internetowych:

Tagi: premiery netflixa, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowiadania prawie wszystkie
Edgar Allan Poe0
Okładka książki - Opowiadania prawie wszystkie

Edgar Allan Poe - prekursor horroru i opowiadań detektywistycznych. Żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a osiągnięcia...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
I Love You, Cherry
Kinga Stojek
I Love You, Cherry
Pokaż wszystkie recenzje