Zapłacił za książki… po 50 latach od zakupów!

Data: 2022-01-19 08:59:34 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Księgarze nie kryli zdumienia, gdy do ich rąk trafiła tajemnicza przesyłka z pieniędzmi. Co więcej, okazało się, że nadesłana kwota to zapłata za książki kupione niemal 50 lat wcześniej.

Obrazek w treściFot. twitter.com/gowerst_books/
  • Pewien czytelnik po 50 latach zapłacił księgarni za kupione książki.
  • Sklep zdecydował się przekazać uzyskaną kwotę na rzecz organizacji wspierającej czytelnictwo.
  • Więcej wiadomości ze świata literatury odnajdziesz na łamach serwisu Granice.pl.

Do jednej z popularnych księgarń w Anglii wysłany został list wraz z dołączonymi pieniędzmi. W swojej wiadomości były klient księgarni nadesłał płatność za książki, które zamówił w latach 70. ubiegłego wieku.

Odroczona płatność

O całym zajściu w social mediach napisała księgarnia Waterstones przy Gower Street w Londynie, do której trafiła nietypowa przesyłka. Na swoim profilu na Twitterze księgarnia umieściła zdjęcie przedstawiające list datowany na 13 stycznia 2022 roku, w którym nadawca tłumaczy, że w 1974 roku zapomniał zapłacić za swoje książki.

Drogi zespole Waterstones,  w 1974 zapomniałem zapłacić za kilka książek. Minęło sporo czasu i przy inflacji cena mogła wynosić około 100 funtów, więc przesyłam Wam 120 funtów celem pokrycia płatności

– można przeczytać w udostępnionej wiadomości.

List wraz z kwotą nadesłany został anonimowo. Jak skomentował to sklep Waterstones, „księgarnie to niesamowite miejsca z fantastycznymi klientami zarówno byłymi, jak i obecnymi”.

Może zainteresować cię także...

Księgarnia zdecydowała się przekazać uzyskane pieniądze na rzecz organizacji BookTrust, która działa na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży na terenie Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy