Zatrzymaj się na weekend w domu F. Scotta Fitzgeralda!

Data: 2020-09-30 11:37:18 Autor: pobarski

Gdzie można wybrać się na weekend, by spędzić przyjemnie czas? W ofercie znanego serwisu oferującego noclegi znajduje się… dom, w którym przez pewien czas mieszkał autor Wielkiego Gatsby’ego

Obrazek w treściFot. airbnb.pl / Alaina

Pamiętacie, jak przed kilkoma tygodniami zapraszaliśmy Was na urlop do domu Jane Austen? Teraz możecie zostać ugoszczeni w dawnym mieszkaniu F. Scotta Fitzgeralda, autora znanej powieści Wielki Gatsby. 

Tym razem wśród ofert znanego serwisu Airbnb znalazł się dom, w którym przez rok mieszkał F. Scott Fitzgerald wraz ze swoją żoną Zeldą. Dom jednorodzinny powstał w 1910 roku w Montgomery w stanie Alabama, a Fitzgeraldowie mieszkali w nim od 1931 do 1932 roku. To właśnie w tym miejscu stworzone miały zostać fragmenty popularnych dzieł – Save Me The Waltz Zeldy Fitzgerald oraz powieści Czuła jest noc F. Scotta. 

Po wyprowadzce Fitzgeraldów w 1932 roku, dom podzielono na cztery osobne mieszkania. Po latach na parterze domu stworzono Muzeum Fitzgeralda, a na piętrze – dwa niezwykłe mieszkania, które utrzymane są w klimacie lat 30. XX wieku. 

Każde mieszkanie ma własną kuchnię oraz łazienkę oraz sypialnię, gdzie znajduje się duże i wygodne łóżko. Łazienki zostały dobudowane w starym domu w 1930 roku. W salonie znajduje się miejsce do pracy – sekretarzyk, a także wygodne fotele i sofy.

Dom F. Scotta FitzgeraldaFot. airbnb.pl / Alaina

Z okien mieszkań widać piękne drzewo magnolii, a wnętrze dopełniają stonowane tapety w kwieciste wzory. Cena za noc to ok. 420 złotych. Mieszkanie posiada wolne terminy na najbliższe tygodnie. 

F. Scott Fitzgerald to jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy należących – wraz m.in. z Ernestem Hemingwayem – to tzw. straconego pokolenia. Urodził się w Saint Paul w Minnesocie w 1896 roku, zmarł przedwcześnie w wieku 44 lat. Zmagał się z chorobą alkoholową. Jego najbardziej rozpoznawalne dzieło w Polsce to książka Wielki Gatsby – wielokrotnie ekranizowana powieść przedstawiająca losy Nicka Carrawaya, mężczyzny pragnącego dorobić się jako finansista, który poznaje milionera, tytułowego pana Gatsby’ego. F. Scott Fitzgerald jest także autorem powieści Piękni i przeklęci czy zbioru opowiadań Ciekawy przypadek Beniamina Buttona i inne opowiadania. W maju 2018 r. nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazał się zbiór nieznanych do tej pory opowiadań pt. Dla ciebie mogę umrzeć i inne zagubione opowiadania

Powieść Wielki Gatsby kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wielki Gatsby
F. Scott Fitzgerald22
Okładka książki - Wielki Gatsby

Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi tej powieści...

dodaj do biblioteczki