reklama

"Zenek" - co wiadomo o filmie Zenka Martyniuka?

Data: 2020-01-01 23:57:37 Autor: Patryk Obarski
News -

Zenon Martyniuk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów muzyki disco polo. Już niebawem w kinach pojawić ma się pierwsza biograficzna produkcja, która przedstawi losy piosenkarza. Co o niej wiadomo?

Od wielu miesięcy w sieci głośno jest na temat produkcji TVP, która dotyczyć ma lidera zespołu Akcent. Chociaż Martyniuk od wielu lat związany był z muzyką disco polo, dopiero od paru lat zapraszany jest na popularne, ogólnopolskie imprezy. Teraz zaś doczeka się pierwszego filmu biograficznego...

Zenek Martyniuk - biografia artysty

Ile lat ma Zenek? Zenon Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 roku w Gredelach, gdzie przez wiele lat dorastał pod okiem matki Teresy oraz ojca Bazylego.  Obecnie ma 50 lat, jednak już w młodości przejawiał zainteresowanie muzyką.

Czytaj także: Zrobiliśmy to za Was. Cytaty z „365 dni”, które wyjaśniają, o co tak naprawdę chodzi w tej książce. 

Już mając siedem lat został przyjęty do szkoły muzycznej, a przy pierwszych zabawach z muzyką pomogli mu najbliżsi. Mając 20 lat założył zespół Akcent, który przyniósł mu największą popularność. W 2014 roku Martyniuk zaprezentował słuchaczom swój hit - Przez Twe oczy zielone. 31 grudnia 2019 roku Zenek wystąpił na Sylwestrze marzeń - imprezie organizowanej przez TVP. W czasie jej trwania był jednym z najczęściej występujących na scenie artystów.

Oprócz tego piosenkarz sygnuje swoim nazwiskiem napój energetyczny - Zenek Energy Drink. W 2019 roku poinformowano także o tym, że w kinach pojawić ma się film biograficzny opisujący historię Zenka. 

Zenek - opis filmu

O czym ma być film Zenek? W przypadku filmowej biografii nie ma chyba wątpliwości - kinowa produkcja współrealizowana z TVP przedstawiać ma młodość i początki Zenona Martyniuka oraz jego drogę do sławy. 

Za scenariusz serialu odpowiedzialna jest Katarzyna Jungowska, natomiast reżyserią zająć ma się Jan Hryniak. Możemy przypuszczać, że w filmowej produkcji nie zabraknie znany utworów zespołu Akcent, m.in. Gwiazda, Królowa nocy Pragnienie miłości, Przekorny los, Przez Twe oczy zielone. W produkcji z całą pewnością nie zabraknie szczerych wyznań artysty oraz opowieści o tym, jak piosenkarz radził sobie na rynku muzycznym.

Zenek - obsada filmu

Kto wystąpi w filmie Zenek? W produkcji zagrają Jakub Zając, który wcieli się w rolę młodego Zenka Martynika, Krzysztof Czeczot, odgrywający dorosłego Zenka, Klara Bielawka, wcielająca się w postać Danki, żony Zenka oraz Jan Frycz, czyli filmowy ojciec Danusi.

Zenek - zwiastun

Na ten moment twórcy filmu nie podzieli się jeszcze z fanami oficjalnym zwiastunem produkcji. Jednak przed świętami w sieci pojawił się już pierwszy teaser filmu. Zobaczyć go można m.in. na poszczególnych profilach na Facebooku oraz poniżej:

Zenek - kiedy premiera?

Kiedy w kinach film Zenek? Zgodnie z zapowiedziami, prace nad filmem są już na końcowym etapie. Oznacza to, że już niebawem będziemy mogli zobaczyć produkcję o Zenonie Martyniuku.

Według najnowszych informacji, film Zenek będzie można zobaczyć już w lutym tego roku. Premiera filmu odbyć ma się dokładnie w walentynki.

Czytaj także: Ujawniono pierwsze informacje na temat ekranizacji „365 dni”. Co wiadomo?

Cały film zobaczyć będzie można już w walentynki, 14 lutego 2020 roku. Warto przypomnieć, że dokładnie tydzień wcześniej w kinach pierwszy raz wyemitowany zostanie inny, długo wyczekiwany film - 365 dni, adaptacja powieści erotycznej Blanki Lipińskiej.

Zenek - czy jest książka?

Dla fanów Zenona Martyniuka mamy dobrą wiadomość, w 2019 roku nakładem wydawnictwa Edipresse Książki ukazała się publikacja pt. Życie to są chwile. Książka napisana została przez Marię Rokitę przy współpracy z Zenkiem Martyniukiem. Książkę w dobrej cenie można kupić poniżej:

[tadas]

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Życie to są chwile
Zenon Martyniuk3
Okładka książki - Życie to są chwile

Zenek Martyniuk, chłopak z Podlasia, nie zawahał się, żeby pójść za swoimi marzeniami. Muzykę kochał od dziecka. I choć miał być ekonomistą, zamiast...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje