Ukradła prawie 150 książek na Targach Książki w Krakowie!

Data: 2018-11-01 15:21:19 Autor: pobarski
News - Ukradła prawie 150 książek na Targach Książki w Krakowie!

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbyły się w ostatnim weekendzie października. Także nasza redakcja wzięła udział w tej jednej z największych imprez w kraju, o czym pisaliśmy w naszej relacji dostępnej tutaj. Okazuje się jednak, że święto literatury nie dla każdego skończyło się szczęśliwie…

Czterdziestokilkuletnia krakowianka wzięła udział w imprezie, podczas której to udawała przedstawicielkę mediów. I może nie byłoby w tym jeszcze nic złego, gdyby nie fakt, że podczas swojej wizyty w krakowskim Expo ukradła ponad 100 książek!

Czytaj także: Kradzież książek w Kielcach. Grozi mu do 5 lat więzienia

Kobieta w czasie kilku targowych dni w swojej walizce przemyciła 140 skradzionych książek i audiobooków o łącznej wartości wycenionej na ponad 10 tysięcy złotych! O nietypowej złodziejce napisała na swoim portalu Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Łupem rzekomej dziennikarki nie były jednak tylko książki, ale także kilkadziesiąt pluszaków skradzionych z targowych stoisk! Jak donosi policja, kobieta miała przenosić skradzione zdobycze w walizce do mieszkania w Krakowie, gdzie później zamierzała sprzedać fanty.

Kobieta zatrzymana została drugiego dnia swojego „polowania”, gdy próbowała opuszczać teren krakowskiego Expo. W jej mieszkaniu znaleziono książki z zakresu psychologii, tytuły popularnonaukowe i literatura podróżnicza, a także książki dla dzieci.

Krakowska amatorka literatury przyznała się do winy. Postawiono jej też zarzuty z artykułu 278 kodeksu karnego tj. kradzież, do których się przyznała. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia. Wszystkie skradzione przez nią pozycje zostały oddane obrabowanym firmom.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje