Ukradła prawie 150 książek na Targach Książki w Krakowie!

Data: 2018-11-01 15:21:19 Autor: pobarski
News - Ukradła prawie 150 książek na Targach Książki w Krakowie!

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbyły się w ostatnim weekendzie października. Także nasza redakcja wzięła udział w tej jednej z największych imprez w kraju, o czym pisaliśmy w naszej relacji dostępnej tutaj. Okazuje się jednak, że święto literatury nie dla każdego skończyło się szczęśliwie…

Czterdziestokilkuletnia krakowianka wzięła udział w imprezie, podczas której to udawała przedstawicielkę mediów. I może nie byłoby w tym jeszcze nic złego, gdyby nie fakt, że podczas swojej wizyty w krakowskim Expo ukradła ponad 100 książek!

Czytaj także: Kradzież książek w Kielcach. Grozi mu do 5 lat więzienia

Kobieta w czasie kilku targowych dni w swojej walizce przemyciła 140 skradzionych książek i audiobooków o łącznej wartości wycenionej na ponad 10 tysięcy złotych! O nietypowej złodziejce napisała na swoim portalu Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Łupem rzekomej dziennikarki nie były jednak tylko książki, ale także kilkadziesiąt pluszaków skradzionych z targowych stoisk! Jak donosi policja, kobieta miała przenosić skradzione zdobycze w walizce do mieszkania w Krakowie, gdzie później zamierzała sprzedać fanty.

Kobieta zatrzymana została drugiego dnia swojego „polowania”, gdy próbowała opuszczać teren krakowskiego Expo. W jej mieszkaniu znaleziono książki z zakresu psychologii, tytuły popularnonaukowe i literatura podróżnicza, a także książki dla dzieci.

Krakowska amatorka literatury przyznała się do winy. Postawiono jej też zarzuty z artykułu 278 kodeksu karnego tj. kradzież, do których się przyznała. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia. Wszystkie skradzione przez nią pozycje zostały oddane obrabowanym firmom.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje