Camilla Läckberg z nową książką „Srebrne skrzydła". Już wkrótce kontynuacja „Złotej klatki”

Data: 2020-01-15 20:21:38 Autor: pobarski

W 2019 roku premierę miała nowa powieść znanej skandynawskiej pisarki Camillii Läckberg. Co wiadomo o kontynuacji – części drugiej, książce Wings of silver (Srebrne skrzydła)?

Camilla Läckberg znana jest polskim czytelnikom przede wszystkim z mrocznej, kryminalnej serii, którego akcja rozgrywa się w miasteczka Fjällbacka. Kilkanaście książek z serii to jednak nie wszystko! Autorka ma na swoim koncie bowiem także odrębne kryminały, książki dla dzieci, a ostatnio także… thrillery!

W ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się najnowsza powieść autorki pt. Złota klatka. Nowa książka, będąca nietypowym thrillerem, mocno różniącym się od dotychczasowych kryminałów tworzonych przez Läckberg, otworzyła zupełnie nowy cykl powieściowy.

Do tej pory niewiele wiadomo było na temat kontynuacji książki, a szczegóły dotyczące tytułu zachowywane były w sekrecie. Dziś wiemy już sporo o kontynuacji Złotej klatki. Pisarka ujawniła szczegóły na swoim profilu na Facebooku: 

Złotka klatka – opis

Pierwsza książka z nowej serii przedstawia losy Faye, kobiety, która prowadzi na pozór idealne życie – ma dobrego męża i dająca jej radość córkę. Kobieta nie może narzekać też na swój stan materialny, mieszka bowiem w jednej z najlepszych dzielnic stolicy Szwecji. Jednak maski, które przybiera dla reszty świata, nie odzwierciedlają tego, co Faye czuje naprawdę.

Kobieta cierpi – czuje się psychicznie wyczerpana przez ciągle niezadowolonego męża oraz nieustane próby spełnienia jego oczekiwań. Faye zmaga się też z własną przeszłością, powiązaniami z mrocznej Fjällbacki.

Kiedy z jednej z wypraw nie wraca córka kobiety, to właśnie Faye staje się główną podejrzaną. Jednak czy byłaby w stanie zabić własną córkę?

Srebrne skrzydła czyli „Złotka klatka 2" – informacje o kontynuacji

Tytuł nowej książki Camillii Läckberg to Vingar av silver (Srebrne skrzydła lub Skrzydła ze srebra). Wydawnictwo Czarna Owca zdradziło czytelnikom planowaną datę kontynuacji cyklu.

Srebrne skrzydła – opis książki

Kontynuacja powieści Złota klatka to dramatyczna opowieść o zemście, zdradzie i siostrzanych uczuciach. Faye pomyślała, że to już koniec dramatu, że wreszcie będzie mogła zaznać spokoju, znów znalazła się w niebezpieczeństwie. Rozpoczęła nowe życie za granicą, były mąż trafił do więzienia, a prowadzone przez Faye przedsiębiorstwo „Zemsta" działa bardzo prężnie. Gdy jednak firma ma wkroczyć na rynek amerykański, okazuje się, że jej istnienie jest zagrożone. Faye musi wrócić do Sztokholmu. Wraz z kilkoma kobietami spróbuje uratować firmę, ale też zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. 

Srebrne skrzydła – kiedy premiera

Na rynku szwedzkim premierę Srebrnych skrzydeł zaplanowano na maj 2020. W Polsce nowa książka Camillii Läckberg ukaże się już w wakacje!

Jak poinformowało wydawnictwo, premiera tytułu planowana jest na lipiec 2020. Pierwszy tom z cyklu swoją premierę w Polsce miał zaś 12 kwietnia 2019 roku. Przy okazji promocji tego tytułu w maju ubiegłego roku pisarka odwiedziła Polskę, by spotkać się z czytelnikami.

Tom pierwszy cyklu, Złotą klatkę, w dobrych cenach można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Srebrne skrzydła
Camilla Läckberg0
Okładka książki - Srebrne skrzydła

Ciąg dalszy opowieści o głównej bohaterce powieści Złota klatka mówi o zemście, zdradzie i kobiecej solidarności. Gdy zakończyły się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje