Złoty kompas – Nastolatka wyrusza dzieciom z odsieczą!

Data: 2021-01-16 09:30:01 Autor: tadas

Film Złoty kompas to adaptacja powieści Philipa Pullmana, będąca pierwszą częścią cyklu Mroczne Materie. Młoda, 12-letnia Lyra to młoda dziewczyna żyjąca w równoległym świecie, gdzie ze swoim niedźwiedzim towarzyszem stara się uratować inne dzieci z rąk tajemniczej organizacji.

Obrazek w treści

Złoty kompas to amerykańsko-brytyjski film fantasy z 2007 roku w reżyserii Chrisa Weitza.

Złoty kompas – opis

O czym jest film Złoty kompas? 12-letnia Lyra Belacqua to młoda sierota, która zamieszkuje Kolegium Jordana w Oksfordzie, gdzie panuje wielkim mrok oraz terror. To właśnie tutaj dusze ludzi przyjmują postać dajmonów, które mogą wspierać inne osoby. Tak jest także w przypadku niedźwiedzia Pantaliamona.

Władza leży w rękach Magistratury, która posiada przerażające plany. To właśnie przez nich Grobale dokonują porwań niewinnych dzieci.

Czytaj także: Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – Pokonanie Smauga, było jedynie początkiem...

Naprzeciw nim stanie młoda dziewczyna, jej wuj lord Asriel oraz badaczka pani Coulter łączą siły i wybierają się w wielką podróż, która przełoży się w zadanie próby uratowania niewinnych dzieciaków....

Złoty kompas – obsada

Kto wystąpił w Złoty kompas? Jedną z najistotniejszych ról otrzymała znana Nicole Kidman, aktorka doskonale znana z występów w Za horyzontem, Lion. Droga do domu, Grace. Księżna Monako, Między światami, Inny.

Czytaj także: Wkrótce serial na podstawie cyklu „Mroczne materie”. Co o nim wiadomo?

U jego boku wystąpili również Daniel Craig, Dakota Blue Richards oraz Ben Walker.

Złoty kompas – gdzie zobaczyć?

Gdzie będzie można zobaczyć film Złoty kompas? Emisja odbędzie się w sobotę, 16 stycznia o godzinie 20:00 na antenie telewizji TVN 7. 

Czytaj także: "Mroczne Materie 2": Lyra została porwana! Co wydarzy się w 2 i 3 odc Mroczne Materie 2?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Złoty kompas – opinie

Film Złoty kompas otrzymał wielką ilość przeciętnych ocen, które niestety potwierdzały się także w odbiorze widzów, narzekając na spore nudy oraz przeciętny poziom poszczególnych elementów filmu.

Czytaj także: Trzeci sezon serialu Mroczne Materie – Nadchodzi czas na 3 rozdział niezwykłej opowieści!

Złoty kompas – książka

Film Złoty kompas stanowi filmową adaptację powieści Złoty kompas, historię nastawioną na zaprezentowanie historii 12-letniej sieroty, która stara się zmienić świat wraz ze swoim wyjątkowym niedźwiedziem.

Książkę Złoty kompas w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złoty kompas
Philip Pullman4
Okładka książki - Złoty kompas

Pierwsza część wspaniałej - choć antykościelnej - trylogii opowiadającej historię Lyry, dziewczynki mieszkającej w dziwnym, magicznym świecie gdzie nasza...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo