Quantcast

„Znachor” zekranizowany przez Netfliksa! Klasyka polskiej literatury w nowym wydaniu już w tym roku

Data: 2023-02-02 09:44:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Netflix zapowiedział kolejną premierę filmu oryginalnego realizowanego przez Polaków. Tym razem chodzi o nową wersję Znachora na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Obrazek w treścifot. Bartosz Mrozowski / mat. prasowe / kadr z nadchodzącego filmu Znachor

Netflix zapowiedział nową ekranizację Znachora Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. W roli głównej znajdzie się Leszek Lichota, znany widzom aktor z seriali takich jak Wataha czy Prawo Agaty.

Znachor – nowy serial Netflixa na podstawie popularnej powieści

Znachor to popularna powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, która wydana została w latach 30. i doczekała się do tej pory dwukrotnej ekranizacji – pierwszy film powstał jeszcze w 1937 roku w reżyserii Michała Waszyńskiego, drugi powstał w latach 80. w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Teraz produkcja powraca i ponownie opowie o losach szanowanego chirurga, Rafała Wiluczura, który po napadzie przez bandytów dostaje amnezji, zupełnie zapominając o tym, kim naprawdę jest. Podczas swojej wędrówki po wioskach para się różnymi zajęciami, by ostatecznie pod dachem jednego z wiejskich gospodarzy odkryć nowe powołanie – znachorstwo.

Znachor film NetflixFot. Bartosz Mrozowski

Znachor od Netflixa – kto znalazł się w obsadzie? 

Netflix ujawnił także, kto wystąpi w nowym serialu. W roli głównej pojawi się Leszek Lichota. Popularny aktor przed laty zagrał w hicie HBO Wataha, widzowie mogli poznać go także jako mecenasa Dębskiego w serialu TVN Prawo Agaty.

Czytaj także: „Dzisiaj śpisz ze mną” ze zwiastunem. Ekranizacja zmysłowego romansu z Maciejem Musiałem i Romą Gąsiorowską

Obok Lichoty pojawi się także Maria Kowalska, która wcieli się w postać Marysi, a także Ignacy Liss, który zagra hrabiego Czyńskiego. W produkcji wystąpią także Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski.

Znachor netflix kiedy premierafot. Bartosz Mrozowski

Znachor – premiera jeszcze w tym roku

Premiera nowego filmu opartego na powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza będzie miała miejsce w drugiej połowie 2023 roku. Netflix nie ujawnił, kiedy dokładnie film będzie można zobaczyć na popularnej platformie.

Powieść Dołęgi Mostowicza i jej ekranizacja sprzed 40 lat jest – bez żadnej przesady – legendą polskiej pop-kultury. I teraz my – dzięki Netflix  – mieliśmy okazję zmierzyć się z tą legendą

– mówi Michał Gazda, reżyser filmu.
Znachor film co wiadomoFot. Bartosz Mrozowski

Znachor będzie debiutem Gazdy jako reżysera filmu fabularnego. Za produkcję odpowiadają także scenarzyści Marcin Baczyński oraz Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia – Tomasz Augustynek. Magdalena Szwedkowicz jest producentką ekranizacji.

Książkę Znachor kupić można w popularnych księgarniach:

Znachor Leszek Lichota filmFot. Bartosz Mrozowski
Tagi: premiery netflixa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz0
Okładka książki - Znachor

Najsłynniejsze obok Kariery Nikodema Dyzmy dzieło Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, jednego z najbardziej popularnych pisarzy XX wieku Profesor Wilczur jest...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje