Źródło nadziei – dramat wojenny, debiut reżyserski Russela Crowe

Data: 2021-03-07 11:40:02 Autor: adudek

Film luźno inspirowany książką Andrew Anastasiosa i dr Meaghana Wilsona-Anastasiosa o tytule Źródło nadziei, to propozycja na wieczór od kanału drugiego telewizji polskiej. 

Obrazek w treści

Film Źródło nadziei debiut reżyserski aktora znanego z roli w Gladiatorze i Pięknym umyśle, dramat wojenny dziś do obejrzenia na TVP 2. Mamy kilka informacji na temat tejże produkcji. 

Źródło nadziei – opis filmu

Film Źródło nadziei swoją premierę miał w roku 2014. Jest to, jak już wspominaliśmy debiut reżyserski Russela Crowe, który gra w nim także główną rolę, wcielając się w australijskiego farmera, Joshue Connera.

Historia rozgrywa się w roku 1919, cztery lata po najbardziej krwawej bitwie I wojny światowej, potyczce wojennej o Gallipoli. Connor przybywa do Turcji, by wypełnić ostatnią wolę jego niedawno zmarłej żony. Ma odszukać groby synów, którzy polegli w tej właśnie bitwie.

Czytaj również: Sentinelle, francuskie kino akcji na Netflix – zemsta jest słodka

Na miejscu mierzy się z wielką odmiennością kulturową, w której nie umie się odnaleźć. Z pomocą przychodzi mu piękna Ayshe i turecki oficer, major Hasan. Joshue rusza przez zniszczony wojną kraj by odkryć prawdę i znaleźć spokój duszy. 

Źródło nadziei – obsada

Film Źródło nadziei jest produkcją w kooperacji kilku państw, debiutanckim dziełem aktora i reżysera, Russela Crowe, który obsadził się w nim w głównej roli. Aktor znany jest przede wszystkim z rol w filmach Gladiator, Piękny umysł, Noe: Wybrany przez boga czy thrillera Nieobliczalny

Towarzyszą mu Olga Kurylenko, modelka i aktorka znana z filmu Hitman, Niepamięć czy najnowszej produkcji Netflix o tytule Sentinelle oraz Yılmaz Erdoğan, aktor który zagrał w filmach: Pewnego razu w Anatolii, Telemania czy Sen motyla

Źródło nadziei – gdzie obejrzeć?

Film Źródło nadziei jest produkcją pojawiającą się na różnych kanałach telewizyjnych. 7 marca 2021 roku pokaże go także TVP 2 o godzinie 21:00.

Czytaj również: Źródło nadziei - opis filmu

Produkcja jest także w ofercie wypożyczalni Cineman. 

Źródło nadziei – opinie

Film Źródło nadziei to produkcja dramatyczna, oferująca wstawki wojenne, historia trzymająca w napięciu, jak i wzruszająca. Produkcja może podobać się fanom aktorstwa Russela Crowe, a także filmów, które skupiają się na wojennej opowieści, dotyczącej I wojny światowej, nie często prezentowanej w filmach. 

Czytaj również: Sala samobójców Hejter już na Netflix

Źródło nadziei to także film, który zebrał 3 nagrody AFI/AACTA za najlepszy film, najlepszego aktora drugoplanowego i najlepsze kostiumy. Był także nominowany do wielu innych nagród. 

Źródło nadziei – książki

Dramat wojenny Źródło nadziei jest filmem luźno inspirowanym  książką Andrew Anastasiosa i dr Meaghana Wilsona-Anastasiosa o takim samym tytule. Jeśli lubicie tematykę wojenną i dramatyczną o tematyce historycznej, w zamian proponujemy książkę Wielka wojna 1914-1918 Iwony Kienzler.

Książkę „ Wielka wojna 1914-1918” można kupić taniej, poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje