13 powodów

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-01-23
Tytuł oryginału: Thirteen Reasons Why
Dodał/a opinię: Girlwithbook

13 powodów to książka napisana tak by czytelnika wciągnąć i nigdy nie wypuścić.
 Po przeczytaniu książki jeszcze długo będę mieć w głowie sytuacje w niej opisane jak i sytuacje pokazane w serialu, który też powstał.
 Historia opowiada o dziewczynie, która nagrała kasety, mówi tam o tym dlaczego postanowiła popełnić samobójstwo. Mówi o swoich 13 powodach, 13 osobach,  którzy ją w jakiś sposób upokorzyli lub sprawili jej ogromną przykrość.

Dziewczyna nie żyje, a wszyscy zastanawiają się dlaczego postanowiła odebrać sobie życie. Wszyscy oprócz tych 13 osób, które dostały zestaw kaset do przesłuchania i dowiedziały się, że miały swój wkład w samopoczucie ofiary.
 Głównym bohaterem jednak nie jest Hannah Baker, czyli dziewczyna, która odebrała sobie życie.
 Jest nim chłopak. Clay. Zwykły nastolatek, który nie rozumiał dlaczego otrzymał kasety.
 Przecież był dla niej tylko kolegą, chciał dla niej jak najlepiej.
 Jednak dla niego też przeznaczona została jedna kaseta.
 Co odkryje Clay?
 Książka według mnie była odrobinę gorsza niż serial. Co spotkało mnie po raz pierwszy. Polecam zapoznać się i z tym i z tym żeby wyrobić własną opinię!

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce 13 powodów

Kup książkę 13 powodów

Światło. Audiobook
Jay Asher0
Okładka ksiązki - Światło. Audiobook

Poruszająca love story dla nastolatków, której nie da się zapomnieć. Autor zekranizowanych bestsellerowych 13 powodów, w Polsce...

Światło
Jay Asher0
Okładka ksiązki - Światło

Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych,...

Więcej niż zło
Ewelina Stefańska