156-piętrowy domek na drzewie

Czy znacie pomysłowych bohaterów serii, Andy’ego i Terry’ego, która składa się już z 12 tomów? Dotychczas o niej nie słyszałam, ale po przeczytaniu “156-piętrowego domku na drzewie” wiem już, że na pewno zajrzę do poprzednich części, aby poznać szczegóły rozbudowy nietuzinkowego miejsca, które najpierw miało jedynie 13 pięter.
Znajduje się tam teraz biuro rzeczy znalezionych, piętro superśmierdółek, kamieniokręgielnia lub Patfylion Ptaków. To jednak nie wszystko, wyobraźnia twórców nie zna granic, a 156-piętrowy domek posiada mnóstwo sekretów do odkrycia.

Dwójka chłopców obchodzi mnóstwo świąt jak Dzień Całowania Żab, Wielkiego Złego Wilka czy Skakania w Przepaść. Tym razem skupimy się na Świętach Bożego Narodzenia. Andy i Terry piszą listy do Świętego Mikołaja i śpiewają kolędy o zabawnej treści oraz otrzymują tajemniczą paczkę, w której jest śnieg. To jednak jedynie namiastka urozmaiconego życia bohaterów, bo ciągle się u nich coś dzieje, nawet spotykają Mikołajów i to w dość dużym zagęszczeniu, co mobilizuje ich do budowy piętra Mikołojowego. W międzyczasie też dyskutują o pisaniu książki.

Historię bardzo szybko się czyta dzięki dużej czcionce i zróżnicowanej komiksowej grafice z wieloma szczegółami, nawet lekko absurdalnymi, ale właśnie na tym polega urok tej książki.

Lektura wciąga, bawi i zabiera czytelnika w świat fantazji. Bardzo nam się podobała.

Informacje dodatkowe o 156-piętrowy domek na drzewie:

Kup książkę 156-piętrowy domek na drzewie

117-piętrowy domek na drzewie
Terry Denton0
Okładka ksiązki - 117-piętrowy domek na drzewie

Dziewiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów ,,Dziennika cwaniaczka"! Andy i Terry mieszkają w stusiedemnastopiętrowym domku na drzewie (mieli...

Niesamowity przewodnik po wszystkim
Terry Denton0
Okładka ksiązki - Niesamowity przewodnik po wszystkim

Przygotuj się na fantastyczną przygodę! Zastanawiasz się, o czym jest ta książka? Terry Denton, który wie COŚ o niemal WSZYSTKIM, zebrał masę ciekawostek...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;