Bądź blisko

Czołem kolorowe misie 🙋
Lubicie czytać obyczajówki i romanse? Mam tu dla Was małe co nieco🍯
Jeśli szukacie czegoś dobrego, to z czystym sumieniem mogę Wam polecić tę oto serię, jest rewelacyjna❣️ Pierwszy tom zawładnął moim sercem i z niecierpliwością czekałam na kolejną część. Na tej także się nie zawiodłam i żałuję tylko, że to już koniec przygód Marii i Aleksandry głównych bohaterek, zmagającymi się z rozterkami życia codziennego.
Ta część to kontynuacja losów dwóch wyjątkowych kobiet. Maria jest już w zaawansowanej ciąży, stara się ją donosić, gdyż potrzebuje pieniędzy na operację córki. Mąż jej tego nie ułatwia, podobnie jest z córką, która przechodzi miłosne rozterki i całe swoje rozgoryczenie wylewa na matce. Życie Marii nie oszczędza, podobnie jak Aleksandrę, która będzie walczyła z byłym mężem o firmę, przy tym postanowi się rozwieść, a na jej drodze stanie dawna miłość. Obie kobiety będą musiały również się zmierzyć z tajemnicami z dzieciństwa, które w końcu ujrzały światło dzienne i to wywróci ich świat do góry nogami.
Ta książka jest jak wielobarwna tęcza. Pokazuje, że życie przybiera różne kolory, nie jest jedynie czarne bądź białe, a przeplata się różną serią barw. Każda strona tej powieści jest naszpikowana całą masą emocji i uczuć. Czyta się ją z wielką przyjemnością, nie mając ochoty jej kończyć. Tym samym ciężko jest się od niej oderwać, bo przy każdym odłożeniu książki na bok, zastanawiałam się nad dalszymi losami kobiet, co nie dawało mi spokoju.
Bardzo podobał mi się zabieg ukazania wydarzeń z perspektywy dwóch kobiet. Tym bardziej mogłam wczuć się w uczucia i problemy głównych bohaterek.
Jedna książka, dwie historie kobiet, a poruszone zostało tutaj tyle różnych problemów, co mogłoby się wręcz wydawać nieprawdopodobne, ale mi to akurat nie przeszkadzało, wydaje mi się, że dodawało to książce tego dramatyzmu.
Dodam, że należy zacząć czytać tę serię od pierwszego tomu, gdyż zaczynając od drugiego, możecie się pogubić i nie będziecie w stanie połączyć niektórych faktów i zdarzeń. Rozterek głównych bohaterek jest tu cała masa, to tak jakbyście oglądali "Modę na sukces", gotowy scenariusz na milion odcinków. Ja chcę poznać więcej książek twórczości Pani Anny, na pewno nie poprzestanę na tej serii, która skradła moje serce i mam nadzieję, że Wy również ją pokochacie ❣️

Informacje dodatkowe o Bądź blisko:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-01-18
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Zobacz opinie o książce Bądź blisko

Kup książkę Bądź blisko

Za jakie grzechy?
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Za jakie grzechy?

Historia kobiety, która na życiowym zakręcie musi poradzić sobie z przeciwnościami losu i stawić czoło przeszłości i teraźniejszości. By zawalczyć o siebie...

Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Przekonaj mnie, że to ty

Walka o szczęście trwa do końca. Nigdy nie wiesz jaki będzie jej finał. Urszula nie potrafi pozbierać się po śmierci męża, więc Edyta, świeżo upieczona...