Beach Read

Do przeczytania "Beach read", zachęciła mnie jej śliczna okładka. Słoneczna, relaksująca, przywołująca miłe wspomnienia. Przyznam, że trochę mnie też zmyliła. Spodziewałam się typowego, dość płytkiego, banalnego romansiku, który przeczytam i wkrótce o nim zapomnę. Jednak tak się nie stało.
Historia January i Gusa została świetnie wymyślona i przelana na papier. Błyskotliwe dialogi, skrzące dowcipem, zachwyciły mnie. Czytając przypomniałam sobie wydarzenia ze swojej przeszłości i zdarzył się też moment, w którym się wzruszyłam.

January Andrews jest znaną autorką romansów. Augustus Everett to popularny, poważny pisarz. Kiedyś razem studiowali, ale ich drogi się rozeszły. Teraz zostali sąsiadami. Oboje walczą z niemocą twórczą. W wyniku szalonego zakładu, Gus musi napisać romans z pozytywnym zakończeniem, a January poważną prozę.

Czy im się to uda? Kto wygra zakład?

"Beach Read" to powieść, w której znajdziemy wyjątkowych bohaterów, zagubionych w swoich emocjach. Oboje przeżywają trudne chwile w życiu, ale to, że zamieszkali obok siebie jest cudownym zrządzeniem losu. Z każdym dniem poznają się coraz bardziej i po kawałku odkrywają przed sobą swoje dusze.

Wiele miejsca zostało poświęcone blokadzie twórczej, która często dotyka pisarzy. Często brak im pomysłu, przeżywają kryzysy, wątpią w swój talent. Zdarza się, że jakieś wydarzenie w ich życiu tak mocno na nich wpłynie, że pisanie jest niemożliwe. Jak sobie z tym radzą? Jakie mają metody i sposoby, by wrócić do tworzenia?

W "Beach Read" znajdziemy gorące uczucia, sceny uniesień, dużo niepewności oraz tajemnice, które burzą cały świat. To też ciepła, pełna nadziei książka, która pokazuje nam, że zawsze warto wierzyć w szczęśliwe zakończenia. Ludzie są skomplikowani, świat nie zawsze jest piękny, a życie nieraz niemiło nas zaskakuje. Ale wiecie co, ja wierzę, że wszystko jest po coś i, że na każdego gdzieś czeka prawdziwa miłość.

"Beach Read" to książka idealna nie tylko na wakacje. Zachęcam Was do lektury 📖💚.

Informacje dodatkowe o Beach Read:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-06-02
Tytuł oryginału: Beach Read
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Zobacz opinie o książce Beach Read

Kup książkę Beach Read

Happy Place
Emily Henry0
Okładka ksiązki - Happy Place

Czy jedne wakacje mogą wszystko zmienić? Harriet i Wyn to para idealna - pasują do siebie jak świeża bułka z masłem, gin z tonikiem, Blake Lively i Ryan...

Book Lovers
Emily Henry0
Okładka ksiązki - Book Lovers

Jedno lato. Dwoje rywali. I zwrot akcji, którego nikt się nie spodziewał. Nora jest bezwzględną agentką literacką. Książki to całe jej życie. ...