Będę przy tobie

Franek jest gotowy zrobić wszystko, by odbić się od finansowego dna. Potrzebuje stabilizacji, by spełniać marzenia ukochanej narzeczonej, Leny. Niespodziewanie odpowiedź na jego błagania pojawia się w formie niepozornej ulotki wrzuconej do skrzynki na listy. Franek i Lena wierzą, że szczęście w końcu się do nich uśmiechnęło. Czy jednak na pewno to los przetasował ich karty? A może ktoś mu w tym pomógł?
Wioletta osiągnęła w życiu wszystko – jest spełnioną żoną i matką, jej dzieci kroczą ścieżką sukcesu, a prowadzona wspólnie z przyjacielem firma przynosi ogromne zyski. Jednak w oczach kobiety nieustannie czai się smutek. Z jakimi demonami musi się mierzyć? Czy nowy pracownik sprawi, że uda jej się uporać z trudną przeszłością?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale słyszałam o debiutanckiej powieści Zuzy - "Najlepsze przed nami". Do sięgnięcia po "Będę przy Tobie" zachęcił mnie intrygujący opis i klimatyczna okładka. Styl i język jakim posługuje się autorka jest niezwykle lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem, zaangażowaniem i wręcz ekspresowo. Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, dopracowana i równie dobrze poprowadzona. Ja pochłonęłam ją w jeden poranek i nie mogłam się od niej oderwać, z każdą kolejną przeczytaną stroną trapiło mnie coraz więcej kwestii i z jednej strony chciałam jak najszybciej poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, a z drugiej strony nie chciałam rozstawać się z bohaterami. Jeśli o nich mowa, to postaci tutaj zaprezentowane zostały świetnie wykreowane - autentyczni bohaterowie, którzy nie są krystaliczni, popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i znoje. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to idealny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Autorka w bardzo realny, nie podkoloryzowany, ale i magiczny, namacalny sposób pokazała przedświąteczny i świąteczny klimat panujący w domach bohaterów, co ogromnie mi się podobało! W tej powieści nie zabraknie również tajemnic i zwrotów akcji, które tylko potęgują chęć dalszego czytania. Jestem pewna, że w szczególności historia Wioletty sprawi, że poczujecie pewną nutkę nostalgii, być może zakręci się Wam w oku łza. "Będę przy Tobie" to niesamowicie emocjonująca, poruszająca i pewna życiowych mądrości powieść, która zmusza do głębszej refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy każdego dnia i udowadnia, że najważniejszym jest mieć przy sobie kochających, lojalnych i wartościowych ludzi. Ja cudownie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami, z chęcią w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 9/10.

Informacje dodatkowe o Będę przy tobie:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2022-10-18
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: swiateczna obyczajowa

Zobacz opinie o książce Będę przy tobie

Kup książkę Będę przy tobie

Siemowit Zagubiony