Będę przy tobie

Franek jest gotowy zrobić wszystko, by odbić się od finansowego dna. Potrzebuje stabilizacji, by spełniać marzenia ukochanej narzeczonej, Leny. Niespodziewanie odpowiedź na jego błagania pojawia się w formie niepozornej ulotki wrzuconej do skrzynki na listy. Franek i Lena wierzą, że szczęście w końcu się do nich uśmiechnęło. Czy jednak na pewno to los przetasował ich karty? A może ktoś mu w tym pomógł?

Wioletta osiągnęła w życiu wszystko – jest spełnioną żoną i matką, jej dzieci kroczą ścieżką sukcesu, a prowadzona wspólnie z przyjacielem firma przynosi ogromne zyski. Jednak w oczach kobiety nieustannie czai się smutek. Z jakimi demonami musi się mierzyć? Czy nowy pracownik sprawi, że uda jej się uporać z trudną przeszłością?

Pozwól się otulić tej poruszającej powieści o miłości i poszukiwaniach tego, co w życiu najważniejsze.

Informacje dodatkowe o Będę przy tobie:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2022-10-18

Tagi: swiateczna obyczajowa

Kup książkę Będę przy tobie

Będę przy tobie - opinie o książce

JESIENNO-ZIMOWE CUDA
Pamiętam jak przed dwoma laty nie mogłam się doczekać pierwszej powieści Zuzy Kordel "Najlepsze przed nami". Książka okazała się naprawdę udanym debiutem, więc z przyjemnością sięgnęłam po kolejną, tym razem trochę bardziej świąteczną opowieść, której byłam naprawdę ciekawa.
Franka i Lenę łączy piękne, głębokie uczucie. Planują ślub, jednak trudna sytuacja finansowa, w jaką zostali wmanewrowani przez byłego wspólnika, spędza im sen z powiek. Spłata zobowiązań pochłania lwią część ich dochodów. Dziewczyna jest urodzoną optymistką, stara się wspierać narzeczonego, wierzy w niego całym sercem, ale Franek jest załamany, gdyż po stracie firmy nie może znaleźć pracy. Na szczęście los jest dla nich łaskawy i w dość niekonwencjonalny sposób Franciszek zatrudnia się jako asystent w firmie marketingowej. Od tej pory życie dwójki bohaterów zupełnie się odmienia. Częste wyjazdy, konferencje, negocjacje i duże pieniądze to teraz Franka codzienność. A to wszystko u boku Wioletty - mocno zdeterminowanaej szefowej, która skrywa własne sekrety oraz Marcela - jej przyjaciela i "prawej ręki". Tylko Lenie nie jest łatwo pogodzić się z nową sytuacją i częstymi, coraz dłuższymi wyjazdami ukochanego, tym bardziej, że zbliżają się święta - najbardziej rodzinny czas w roku...
"Będę przy tobie" to wyjątkowa opowieść o przyjaźni i zdradzie, o miłości i różnych jej obliczach, o przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć oraz o zaskakująco sprzyjających zrządzeniach losu. Autorka przedstawiła nam świat pełen drobnych cudów, wiary w dobro i cudowną moc miłości oraz zrozumienia i zaufania, które starają się pokonać zwykłą ludzką zazdrość.
Wąskie grono bohaterów tak naprawdę tworzy klimat tej opowieści. Rodzinne przygotowania do świąt, zachowywanie tradycji, wspólne spotkania, utrzymywanie przyjacielskich relacji mają tutaj ogromne znaczenie. Bohaterowie są realistyczni i idealnie wpisują się w opisywane wydarzenia, a my bardzo dobrze czujemy się w ich towarzystwie.
Powieść jest intrygująca. Zuza Kordel umiejętnie stopniuje napięcie, bardzo powoli odkrywa poszczególne sekrety, których jest naprawdę sporo. Mam jednak zastrzeżenie, co do sposobu ich ujawniania w końcowej części książki. Dochodzimy do pewnego momentu, kiedy książka właściwie już się kończy, a tajemnic niewyjaśnionych wciąż pozostaje wiele. I od tego czasu rozpoczyna się istny maraton, dzięki któremu otrzymujemy hurtem wszystkie wyjaśnienia. Odniosłam wrażenie jakby autorce zabrakło pomysłu na przekazanie nam rozwiązań tych wszystkich zagadek. Stąd wprowadzenie listów, wspomnień i retrospekcji, które sprawiają wrażenie doklejonych do treści. Wyszło to sztucznie i jest oderwane od powieściowej rzeczywistości. Moim zdaniem dużo lepszym sposobem byłoby płynne, stopniowe wprowadzanie tych wyjaśnień do fabuły, niż gromadzenie ich wszystkich na sam koniec, na kilka ostatnich stron. Wymagałoby to jednak przearanżowania całej kompozycji i samego zakończenia.
"Będę przy tobie" to ciepła i wzruszająca historia obyczajowa utrzymana w jesienno-zimowym klimacie, przy której miło spędzimy czas. Zuza Kordel dosłownie czaruje słowem malując przepiękne zimowe obrazy. W treści można odnaleźć złote myśli i sporo cennych rad. Na szczęście wszystko jest akuratne i wyważone. Cieszę się bardzo, że poznałam już drugą powieść autorki i będę czekać na następne. Żałuję tylko, że zecydowałam się na audiobook, gdyż lektorka wcale nie przypadła mi do gustu. Zabrakło odpowiedniej modulacji głosu, przez co dialogi zlewały się ze sobą i szczególnie na początku było to uciążliwe.
Jeśli macie ochotę na klimatyczną historię, która dosłownie przygotuje Was na święta Bożego Narodzenia to rozejrzyjcie się za najnowszą książką Zuzy Kordel. Dla lepszego odbioru proponuję sięgnąć po ebook lub wersję papierową.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-12-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale słyszałam o debiutanckiej powieści Zuzy - "Najlepsze przed nami". Do sięgnięcia po "Będę przy Tobie" zachęcił mnie intrygujący opis i klimatyczna okładka. Styl i język jakim posługuje się autorka jest niezwykle lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem, zaangażowaniem i wręcz ekspresowo. Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, dopracowana i równie dobrze poprowadzona. Ja pochłonęłam ją w jeden poranek i nie mogłam się od niej oderwać, z każdą kolejną przeczytaną stroną trapiło mnie coraz więcej kwestii i z jednej strony chciałam jak najszybciej poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, a z drugiej strony nie chciałam rozstawać się z bohaterami. Jeśli o nich mowa, to postaci tutaj zaprezentowane zostały świetnie wykreowane - autentyczni bohaterowie, którzy nie są krystaliczni, popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i znoje. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to idealny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Autorka w bardzo realny, nie podkoloryzowany, ale i magiczny, namacalny sposób pokazała przedświąteczny i świąteczny klimat panujący w domach bohaterów, co ogromnie mi się podobało! W tej powieści nie zabraknie również tajemnic i zwrotów akcji, które tylko potęgują chęć dalszego czytania. Jestem pewna, że w szczególności historia Wioletty sprawi, że poczujecie pewną nutkę nostalgii, być może zakręci się Wam w oku łza. "Będę przy Tobie" to niesamowicie emocjonująca, poruszająca i pewna życiowych mądrości powieść, która zmusza do głębszej refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy każdego dnia i udowadnia, że najważniejszym jest mieć przy sobie kochających, lojalnych i wartościowych ludzi. Ja cudownie spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami, z chęcią w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 9/10.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-11-20,

Otulmy się świąteczną magią.

Franek zrobi wszystko, aby odbić się od finansowego dna i spełnić marzenia ukochanej narzeczonej, Leny. Niespodziewanie los się do nich uśmiecha, jednak czy ktoś mu w tym nie pomógł? Dlaczego w oczach Wioletty, kobiety sukcesu wiecznie czai się smutek?

„Będę przy tobie” to piękna, otulająca powieść o miłości i poszukiwaniu szczęścia. Jest pełna emocji i życiowych treści.

Zuza Kordel ma bardzo piękny, a zarazem lekki styl pisania, dzięki czemu przez książkę się płynie, a każde przeczytane słowo otula nas niczym śnieżna pierzynka. Muszę przyznać, że byłam przekonana, że jest to świetny debiut autorki, ale ku mojemu zdziwieniu ma już na koncie jedną książkę, którą bardzo chętnie przeczytam.

Czytając „Będę przy tobie” na mojej twarzy niejednokrotnie gościł uśmiech, ale i łzy wzruszenia. Franek i Lena to cudowna para, gdzie liczy się nie tylko miłość, ale i wzajemny szacunek oraz szczerość. Każdy z nas marzy o takim związku. Sama historia Wioletty była bardzo łatwa do rozszyfrowania, ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Wszystko przez to, że Zuza postarała się, by wzbudziła ona w czytelniku najwięcej emocji. Ból oraz smutek były tutaj namacalne.

„Będę przy tobie” to historia idealnie wpasowująca się w zbliżający się świąteczny klimat. Pełno tutaj tradycji świątecznych i zimowego klimatu. Ta książka jest gwarancją nie tylko pięknej miłosnej opowieści pomiędzy dwójką ludzi, ale i miłości rodzinnej. Zuza Kordel przypomina nam jak ważne są relacje rodzinne i, że powinniśmy o nie dbać.

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2022-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Będę przy tobie" to piękna opowieść chwytająca za serce, otulająca aromatem pomarańczy i goździków, o miłości, która wiele przetrzyma, wybaczy i jest zawsze tuż obok jeśli tylko pozwolimy sobie na otwarcie dla niej naszego serca. O tym że rodzina to nie tylko więzy krwi a prawdziwy dom to miejsce w którym zawsze znajdziemy zrozumienie,ciepły dotyk dłoni, otwarte ramiona gotowe nas przytulić do serca.

Książka idealna na jesienno-zimowy wieczór. Tak dobrze się ją czyta, że nawet nie zauważyłam upływającego czasu.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-11-13,

Franek i Lena są szczęśliwie zakochani. W końcu powoli stają na nogi, po tym jak wspólnik Franka go oszukał. Mężczyzna jest gotowy zrobić wszystko, aby spełnić marzenia swojej narzeczonej o ślubie. Laura znajduje ulotkę w skrzynce z ofertą pracy. Kiedy Franek idzie na spotkanie rekrutacyjne i dostaje pracę nie może uwierzyć w swoje szczęście. Jedyny szkopuł jest takie, że Franek będzie musiał często wyjeżdżać w delegacje. Czy to nie odbije się negatywnie na jego związku?

Wioletta to spełniona kobieta, która osiągnęła w życiu już chyba wszystko. Zatrudnienie Franka w swojej firmie nie jest przypadkowe. Plan kobiety powoli się realizuje.

„Będę przy tobie” to przede wszystkim historia dwojga ludzi, którzy bardzo się kochają i są w stanie zrobić dla siebie wszystko. Mimo problemów trwają wiernie przy sobie. Jest to również historia kobiety, która chce rozliczyć się z przeszłością.

Bardzo podobała mi się przedstawiona relacja Laury ze swoją teściową. Dziewczyna ma bardzo trudne relacje ze swoimi rodzicami, a mama Franka traktuje ją jak własną córkę.

Jest to historia o przebaczaniu, rozliczeniu z samym sobą, zajrzeniu w głąb siebie, wsparciu i miłości.

Autorka napisała idealną historię świąteczną.

Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pełna wielu emocjonujących momentów i tajemniczych wydarzeń to w powieści codzienność.Bohaterowie i ich miłość zostaną wystawieni na próbę,chcąc wyjść z kłopotów finansowych.Wraz z poznawaniem szczegółowych wydarzeń i chwil byłam jeszcze bardziej ciekawsza odkryciu prawdy.A ta okazuje się niezwykle zaskakujaca i niewiarygodna.
Ciepli i realistyczni bohaterowie są w lekturze ujmujący.Za to bardziej pokochałam historie.

Lektura udowadnia,że jedna chwila może być początkiem lepszej przyszłości.Elementy niebezpieczne dodają fabule wyjątkowości .
Dodatkowo postać Wioletty i jej przeszłość jest owiana tajemnicami okupioną cierpieniem oraz bólem.…To skryta bohaterka,która jest wielką zagadką…
Fabuła jest bardzo dobrze przemyślana,ponieważ książka tworzy niezwykła historię.Potrafi zaintrygować i poruszyć.

Czytanie było dla mnie przyjemnością.Poczułam magię świąt i ogniska domowego w czasie oczekiwania na święta.

Koniecznie sięgnijcie po tą wyjątkowa powieść świąteczna.Przeniesie Was w świat pełnego miłości,zrozumienia i wiary w lepsza przyszłość.Gorąco polecam

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-12-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Oszukany przez przyjaciela Franek, stara odbić się od finansowego dna. Bardzo wspiera go w tym Lena - jego narzeczona.

Gdy któregoś dnia, w skrzynce znajdują ulotkę, wierzą że ich życie się odmieni.

Nowa praca która podejmuje chłopak jest jak dar z nieba.

Ale czy ktoś nie pomógł temu szczęściu?

Wioleta z pozoru jest szczęśliwą matką i żoną, która odniosła sukces.

Lecz w jej oczach pomimo uśmiechu czai się smutek.

Z jakimi demonami mierzy się kobieta?

"Przerażała go ta kruchość, niepewność jutra, która towarzyszy każdemu. W mniejszym lub większym stopniu, ale każdemu. Bo nikt nie wie, jaki scenariusz napisało dla niego życie."

Czy zwykła ulotka, może odmienić życie?

,, Będę przy Tobie" to książka o zaufaniu, budowaniu więzi i ognisku domowym.

Życiowe rozterki, popełniane błędy i wszelkiego rodzaju emocje jakie towarzyszą bohaterom sprawiają że książkę czyta się świetnie.

Lekkie pióro autorki pozwala nam miło spędzić czas. Fajnie że przez większość książki towarzyszymy im w życiu codziennym. Kupujemy prezenty, przygotowujemy się do świąt.

Fajna książka na ten przedświąteczny czas.

Polecam ?

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Będę przy tobie" roztacza przed czytelnikiem klimat pachnących choinką oraz domowych wypieków świąt. Jeśli dodamy do tego świąteczne piosenki i zaśnieżone krajobrazy, otrzymamy książkę, która otuli swoim ciepłem niczym mięciutki kocyk.

Bohaterowie stanowią szeroki wachlarz osobowości. Każde z nich ma swój bagaż doświadczeń, rozterki przed podjęciem ważnych decyzji. Podobało mi się to, że Zuza Kordel nie ocenia swoich bohaterów. To postaci z wadami i zaletami, jak każdy z nas. Dlatego łatwo można odnaleźć w nich cząstkę siebie, poczuć z nimi więź.

"(...) czasem, by ruszyć naprzód, trzeba zrobić dwa kroki w tył."

To jedna z tych historii, w której znajdziemy różne odcienie miłości - tę damsko-męską, matczyną, czy przyjacielską. Miłość, wybaczenie, i wdzięczność to wartości, o których zawsze powinnyśmy pamiętać. Równie istotna jest rozmowa, zrozumienie, zaufanie, naprawa błędów oraz wiara w drugiego człowieka i lepszą przyszłość.

"Święta to nie jest czas, gdy powinno się być samemu i w pojedynkę walczyć z rzuconymi pod nogi kłodami."

Autorka pokazała, że największe cuda zdarzają się w zwykłej codzienności. Te wszystkie drobne rzeczy, które robimy każdego dnia, należy traktować jak nasze własne cuda. Bo w życiu nic nie jest przypadkiem.

Lektura obfituje w liczne zaskoczenia, niespodzianki, niebezpieczne momenty, tajemnice, sekrety, kłamstwa, skomplikowane relacje rodzinne, ale i pewnego rodzaju nostalgię. Dzięki temu książka intryguje, nie pozwalając odłożyć na potem.

To poruszająca i ciepła powieść, która pozwala wierzyć, że cuda są na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko im dopomóc. Że nawet, gdy wydaje się, że jesteśmy sami, zawsze obok nas jest ktoś, kto powie "Będę przy tobie". Polecam! Może tak jak ja, tak i Wy poczujecie zapach piernika i grzanego wina...

Franek wraz z przyjacielem miał otworzyć wspólny biznes. Niestety ten oszukał go, a Franek musi spłacać teraz kredyt, który zaciągnął na rozkręcenie firmy. Przez tą całą sytuację wraz z swoją narzeczoną Leną muszą odłożyć na później plany o wielkim weselu. Gdy Lena znajduje ulotkę z ofertą idealnej pracy dla Franka, ten od razu udaje się pod wskazany adres. Oboje nie zdają sobie sprawy jak ta ulotka zmieni ich życie.

,,Będę przy Tobie" to pełna emocji historia ukazująca różne rodzaje miłości. Miłości którą każdy inaczej postrzega i okazuje. Widzimy Zuzę, która nie może poradzić sobie z pojawiającą się zazdrością, która jest złym doradcą i potrafi bardzo sporo namieszać. Jest miłość rodzicielska ale i jej brak czy miłość do partnera. Autorka w tej niepozornej historii pokazuje jak ważne jest wsparcie ale i pomoc najbliższych. Uświadamia jak ważna jest rozmowa,  zaufanie ale, naprawa błędów i wybaczenie. Nie brakuje tu również tęsknoty nad tym co utracone,  samotności czy skomplikowanych relacji rodzinnych. Całość skłania do refleksji i zastanowienia co w życiu jest najważniejsze.

Ta niezwykle ciepła powieść idealnie wprowadzi Was w świąteczny klimat zwłaszcza, iż akcja książki rozpoczyna się jesienią. Wraz z bohaterami będziecie szukać prezentów czy weźmiecie udział świątecznych w przygotowaniach. Poczujecie zapach pomarańczy, goździków oraz piernika. Polecam

"grudzień pachnie nie tylko czekoladą, pomarańczami i cynamonem. Pachnie też zmianą na lepsze, dobrem i zrozumiem."

Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Święta to najwspanialszy, najcieplejszy mimo mrozu na dworze czas w roku. Czas na przemyślenie różnych spraw, na oddech, na przytulenie bliskich do serca na dłużej niż w pozostałe dni."

Nie wiem czy zdolności i cechy charakteru można wyssać z mlekiem matki?, ale ewidentnie coś w tym jest, bo Zuza Kordel coś ze swojej mamy odziedziczyła...niezwykłą wrażliwość, i umiejętność tworzenia wzruszających i ciepłych historii.
" Będę przy Tobie" jest taka Kordelowa .....no nie da się jej inaczej określić. Wzruszająca, ciepła i otulająca, taka, której nie chce się kończyć czytać, bo żal wypuszczać ją z rąk. I taka, przy której się uśmiechasz ale i uronisz łzę. To idealna historia na święta, byśmy nie zapomnieli, że świąteczne cuda mogą zdarzyć się u każdego z nas.
Historia Leny i Franka zauroczyła mnie. Jestem totalnie w niej zakochana, otulona jej ciepłem i wdzięczna autorce, że chciała się nią z nami podzielić.
Czasem nasze życie wydaje nam się smutne i pozbawione blasku ale kiedy trafimy na drugą połówkę i przeglądamy się w jej oczach, widzimy miłość, troskę i ciepło. Właśnie to widziała Lena w oczach Franka i w oczach jego rodziny....obcy ludzie stali się jej bliscy jak jeszcze nikt nigdy. Nawet gdy zdarzają się gorsze dni, to siła i moc rodziny sprawi, że razem łatwiej trudy pokonać.
Cudnie mi się czytało tę historię. Polubiłam i Lenę i Franka a jego rodzina przywróciła mi wiarę w ludzi.
Na dobre i złe....na zawsze będę przy Tobie.... Pięknie to brzmi, prawda?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

Cyprian to kolega Franka. Razem planują założyć firmę. Niestety dla Franka, są to tylko plany, ponieważ przyjaciel go wystawił do wiatru. Mężczyzna zostaje z kredytem, bez pracy, ale za to z planami w życiu prywatnym. Lena, to jego narzeczona, której obiecał wspaniałe wesele. Czy i to tylko na planowaniu skończy się?

Mężczyzna jest w stanie zrobić wszystko by jego dziewczyna była szczęśliwa. Gdy w skrzynce na listy Lena znajduje ulotkę z ofertą pracy, od raz Franek udaje się pod wskazany na niej adres. Równie szybko dostaje też tę pracę. Ma nadzieję, że w końcu szczęście się do niego uśmiechnie i już niedługo spłaci kredyt.

Autorka bardzo dobrze wykreowała postacie. Lena to dziewczyna, która ulega brzydkiemu uczuciu jakim jest zazdrość. Franek - to dla mnie idealny kandydat na męża. Która z nas by nie chciała, by jej narzeczony był odpowiedzialny, przystojny i dążący do tego w związku panowała miłość i szczęście? Jest również Wioletta, która wydaje się, że osiągnęła już wszystko. Jest żoną i matką. Zawodowo również jest spełniona. Jej firma przynosi ogromne zyski. Skrywa ona jednak pewną tajemnicę sprzed lat. Jaką? Przekonajcie się sami.

Książka napisana jest łatwym językiem. Czyta się ja szybko i przyjemnie. Bo takie powinny być powieści o tematyce świątecznej. Jest to książka, która skłania do refleksji nad tym co w życiu jest najważniejsze. O wybaczeniu i o nadziei. Jej klimat jest trochę melancholijny idealny na te listopadowe wieczory, które jeszcze trochę, a staną się zimowymi. Polecam!