Bestia

Dawno, dawno temu w pewnej wiosce przyszły na świat bliźniaczki. W tym samym roku rozpoczął się okres głodowej suszy. Mieszkańcy zaczęli się zastanawiać, co się zmieniło. W końcu zaczęli obwiniać nowo narodzone dzieci. Postanowili wygnać je wraz z matką do lasu, którą zaczęli nazywać czarownicą.

Lata później wygnane bliźniaczki powracają. Jak się okazało są pożeraczkami dusz. Pewnej nocy Benedicta i Angelica uśmiercają niemal całą swoją wioskę- Gwenith. Oszczędzają tylko dzieci w tym siedmioletną Alys. Pięćdziesięcioro ocalałych wyrusza do sąsiedniej osady i tam pod opiekę biorą je mieszkańcy Defaid.

Alys posiada tajemniczy dar, dzięki któremu udało jej się ujść z życiem. Jednak nie może go ujawnić, bo zostałaby nazwana czarownicą. Jako jedyna nie obawia się pożeraczek dusz.

Kim tak naprawdę jest Alys i jaką włada mocą? Będzie zgubą, a może zbawieniem mieszkańców?

Powieść należy do gatunku horroru. Nie jest jakaś bardzo straszna, jednak jest mroczna. Przypomina mi takie mroczne fantasy.

"Bestia" zachwyciła mnie nie tylko cudowną fabułą, ale również prześliczną okładką na którą nie mogę się dosłownie napatrzeć. Uważam, że idealnie oddaje mrok powieści.

Peternelle van Arsdale pisze prostym i przyjemnym stylem pisania, w którym zakochałam się od pierwszych ston. Nie mogłam się oderwać. Zakochałam się w tej książce bez pamięci, dlatego szybko ją pochłonęłam.

Polecam każdemu. Uważam jednak, że bardziej spodoba się miłośnikom właśnie takich mrocznych historii. Jeżeli ktoś nie lubi mroku to ta książka nie jest dla niego. Szkoda, nie wie, co traci.

Mam nadzieję, że każdemu spodoba się tak samo, jak mi.

Porusza takie tematy,jak miłość, przyjaźń i zemsta.

Informacje dodatkowe o Bestia:

Wydawnictwo: Poradnia K