Bez pożegnania

Tylko jeden człowiek zna prawdę.

Ken Klein. Posądzony przed jedenastoma laty o zgwałcenie i zamordowanie dziewczyny młodszego brata, Willa, ścigany przez FBI, rozpłynął się w powietrzu, a po jakimś czasie ludzie uznali, że zginął.

Nie wszyscy. Na łożu śmierci matka wyznaje Willowi, że jego brat wciąż żyje, a zdjęcie Kena – zrobione przed dwoma laty – potwierdza, że jej słowa nie były majaczeniem umierającej kobiety.

Will czuje, że musi odnaleźć brata, a kiedy znika jego ukochana, Sheila, ta potrzeba zamienia się w konieczność. Czy istnieje jakiś związek między jej zaginięciem a dawną tragedią?

Historia pełna zwrotów i tak dobra  że postanowiłam obejrzeć serial. Niestety po pierwszym odcinku przestalam bo inaczej to straciłaby u mnie ta pozycja. Książka pochłonięta, wszystko logicznie poukładane i nie pozwolono rozwiązać zagadki już w połowie książki. Bardzo nie lubię gdy potrafię odgadnąć historie już w na początku historii. Zakończenie cudowne, ponieważ nie pozostawia niedomówień czy niejasności.

Historia morderstwa sprzed lat jest zdecydowanie bardzo ciężka, a tym bardziej że wielu jest podejrzanych a najważniejszy znika na wiele lat. Czy faktycznie on zabił czy był tam ktoś inny.  Jak nieistotne aspekty życia mogly stać się tak ważne w rozwikłaniu zagadki.

Z piórem autora spotkałam się już kilka razy i jak zwykle mnie nie zawiódł. W najbliższym czasie na pewno sięgnę po kolejną pozycję. Uważam, że historia jest niebanalna, dzięki temu tak wciąga.

Informacje dodatkowe o Bez pożegnania:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-05-13
ISBN: 978-83-7359-492-0
Tytuł oryginału: Gone for good
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Jolanta Marciniak

Zobacz opinie o książce Bez pożegnania

Kup książkę Bez pożegnania

Klinika śmierci
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Klinika śmierci

Sara Lowell i Michael Silverman są ulubieńcami mediów. Błyskotliwa, seksowna dziennikarka telewizyjna, prezenterka popularnego talk show NewsFlash...

Tęsknię za tobą
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Tęsknię za tobą

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz