Białe róże z Petersburga

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2019-10-25
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378357353
Liczba stron: 464
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Ocena: 4.83 (6 głosów)

Aleksander Oboleński i Lena Woronina to bohaterowie najnowszej powieści Joanny Jax. Co łączy tych dwoje? Na początku zupełnie nic – dzieli ich pochodzenie, wykształcenie, żyją w dwóch zupełnie różnych światach, choć blisko siebie. Okazuje się jednak, że połączy ich uczucie!

Akcja powieści rozpoczyna się w roku 1903 w Petersburgu, kończy zaś 15 lat później. To niezwykle burzliwy czas w historii Rosji, co autorka doskonale wykorzystała, wikłając bohaterów w pierwszą wojnę światową, w rewolucję, przejęcie władzy przez bolszewików. Ileż tam się dzieje! Dzieje się zarówno w warstwie historycznej, jak i w życiu bohaterów – będą bowiem musieli wystawić na ogromną próbę swoje uczucie. Czy prawdziwa miłość istnieje? Czy przetrwa?

Joanna Jax znakomicie potrafi wplatać ludzkie losy w historię – tym razem również udało się to doskonale! Autorka wybrała bardzo interesujący okres w historii Rosji i tam umieściła swoich bohaterów, czyniąc ich życie niezwykle ciekawym, a samą powieść emocjonującą i wzbudzającą zainteresowanie.

Autorka jest mistrzynią powieści obyczajowej z historią w tle! W „Białych różach z Petersburga” trochę przeszkadzała mi na początku pewna dosłowność i kreacja bohaterów – podział na dobrych i złych był, wg mnie, zbyt oczywisty. Na szczęście później decyzje bohaterów staja się mniej przewidywalne i bardziej zaskakują.

Lubicie czytać o wielkiej miłości, która nie miała prawa przetrwać? Chcecie dowiedzieć się nieco o rosyjskiej rewolucji, o realiach życia na początku XX wieku w Rosji? Powieści obyczajowe z historią w tle są Waszym ulubionym gatunkiem? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiecie ‘tak’, czytajcie koniecznie najnowszą powieść Joanny Jax! Łzy wzruszenia, duża dawka historii, zaskakujące decyzje bohaterów – wszystko to gwarantuje lektura tej powieści! Serdecznie polecam!

Tagi:

Kup książkę Białe róże z Petersburga

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Białe róże z Petersburga
Inne książki autora
Druga strona nocy
Joanna Jax; 0
Okładka ksiązki - Druga strona nocy

Boleśnie doświadczeni, okaleczeni duchowo bohaterowie próbują odbudować własne życie. Desperacko szukają szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Niektórzy...

Ziemia ludzi zapomnianych
Joanna Jax; 0
Okładka ksiązki - Ziemia ludzi zapomnianych

Różni ludzie i ich życiorysy, odmienne spojrzenie na świat i inne marzenia, jednak nadchodzi chwila, gdy ich drogi się krzyżują w jednym z bydlęcych...

Zobacz wszystkie książki tego autora