Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj - jego życie i zbrodnie

Po literaturę faktu sięgam bardzo rzadko, a jak już się zdecyduję to szukam naprawdę czegoś sensownego. I właśnie taka wydawała mi się historia jednego z najbardziej przebiegłych i okrutnych morderców jakim był Charles Sobhraj. Tylko czy i tym razem dobrze wybrałam?

Charles Sobhraj – mistrz ucieczki. Był jak kameleon – umiał grać zarówno człowieka Zachodu jak i Wschodu, przedstawiciela różnych profesji. Ze względu na swój modus operandi zyskał przydomki „|Wąż” i „Bikini Killer”. Podejrzewany nawet o dwadzieścia zabójstw, mordował przede wszystkim na słynnym w latach 60. i 70. szlaku hipisów – w Tajlandii, Nepalu, Malezji, Indiach, polując głównie na zachodnich turystów. Inteligentny i bezwzględny. Jego czarująca powierzchowność kryła mężczyznę zdolnego do najpotworniejszych czynów. Zabijał z zimną krwią. Nie znał litości i nie odczuwał wyrzutów sumienia. Potrafił po mistrzowsku manipulować ludźmi, doskonale zacierał ślady i przez wiele lat wodził policję za nos. Do dziś uważany jest za jednego z najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych kryminalistów na świecie.

Biografia, którą przedstawia nam tu autor jest naprawdę ciekawa; oczywiście w sumie dla osób lubujących się w czytaniu kryminałów czy thrillerów. Mam wrażenie, że dla innych potencjalnych czytelników czytanie o takich osobach jak Charles będzie wydawać się nie tyle dziwne, co w jakimś stopniu ... chore?

No bo jak normalny człowiek może czytać o "zasługach" takiego seryjnego bohatera jak np. Charles? A no właśnie można.

"Bikini Killer" to naprawdę świetna biografia, dopracowana przez autora w każdym calu. I choć wcześniej co prawda nie słyszałam nic o Charlesie, to książkę pochłonęłam dosłownie jednym tchem. Ogrom pracy oraz wszystkie te fakty jakie przytoczył nam tu autor to właśnie sprawiły- że czyta się ją wyśmienicie!

Historia, którą pokazuje nam P. Jarosław nie pokazuje nam tylko i wyłącznie samych faktów na temat życia oraz tego co robił nasz seryjny zabójca, ale autor także bardzo interesująco sprawił tu, iż czytając tę książkę mamy wrażenie jakbyśmy deptali temu złoczyńcy po piętach oraz śledzili każdy jego zły ruch, co sprawia, że wciąga nas jego biografia coraz bardziej.

Podsumowując:

Biografia Charlesa Sobhraja to naprawdę interesująca pozycja literacka.
 Autor w dość ciekawy oraz wciągający sposób przedstawia nam historię życia oraz tego co "dokonał" w swoim czasie jeden z najokrutniejszych oraz najbardziej przebiegłych seryjnych morderców. Myślę, że warto poświęcić mu swój czas i uwagę.

Gorąco polecam !

Informacje dodatkowe o Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj - jego życie i zbrodnie:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2020-06-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Anna Szymczak

Tagi: biografie

Zobacz opinie o książce Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj - jego życie i zbrodnie

Kup książkę Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj - jego życie i zbrodnie

Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika

Ojciec najsłynniejszego muzealnika-detektywa, odkrywca Skiroławek, określany mianem naczelnego pornografa partii. Arogant, który osiągnął sukces, po czym...

Polowanie na bestię z Majdanka
Jarosław Molenda0
Okładka ksiązki - Polowanie na bestię z Majdanka

Wojna wydobywa z ludzi zarówno to, co najlepsze, jak i to, co najgorsze. Hermine Braunsteiner swoją ,,karierę" w obozach koncentracyjnych rozpoczęła...