Black nights

Wydawałoby się, że Aurora bohaterka powieści E.J. Arosh ma wszystko: sławę, popularność, pieniądze. Nic bardziej mylnego. Ma w sobie ogromną pustkę. Choruje na depresję i myśli, że popijanie problemów alkoholem, zagryzanie tabletkami i wciąganiem kokainy ucieknie od tej pustki. Niestety od samego siebie i swoich demów z przeszłości nie da się uciec. Wcześniej, czy później trzeba się z nimi zmierzyć. Historia, która dzieje się wokół nas często (niekoniecznie tylko wśród gwiazd rocka). Najpierw dobrze się bawimy na imprezach mocno zakrapianych a po chwili co niektórzy stają się alkoholikami. Cóż życie.... Aurora podejmuje próbę zawalczenia o siebie i przestaje prowadzić operację autodestrukcji siebie, czy jej się to uda dowiemy się w drugiej części a ja nie mogę się już doczekać. Otaczają ją wspaniali przyjaciele, którzy chcą jej pomóc, ale dobrze wiemy, że każdy sam musi chcieć wyzdrowieć z nałogów. Niemniej jednak wsparcie bliskich, przyjaciół jest bardzo ważne w procesie zdrowienia.
Narracja prowadzona przez narratora żeńskiego (Aurora) i męskiego (Vale), która daje nam pełniejszy obraz całej historii i punkt widzenia dwóch stron. Bardzo szczegółowo opisana walka z nałogami, ze swoimi emocjami i uczuciami a także demonami z przeszłości. Od pierwszego zdania powieści wchodzimy w tę historię, jesteśmy cały czas obok Aurory, towarzyszymy jej i kibicujemy.
Przesłanie tej opowieści to pokazanie wartości rozmowy i świadectwa swoich doświadczeń, z których mogą czerpać inni, wsparcie bliskich, przyjaciół może pomóc nam w różnych sytuacjach w życiu, nawet tych beznadziejnych oraz to, że zawsze, w każdej sytuacji warto zawalczyć o siebie i swoje szczęście oraz dobrostan.
Zawsze jestem ciekawa powieści debiutujących pisarzy. Nie znam ich, nie wiem jak piszą. To było fascynujące odkryć, jak pięknie pisze E.J. Arosh. Historia jest trudna, ale autorka pokazała ją w cudowny sposób. Język powieści jest płynny, narracja rytmiczna z przyjemnością się czyta. Lekkie pióro, fantastyczne dialogi. Fabuła poprowadzona w perfekcyjny sposób. Po pierwszym zdaniu nie odłożysz tej historii :) Brawo za debiut.
Lubię czytać historie osób uzależnionych i muszę przyznać, że jak do tej pory to najlepiej opowiedziana historia. Tylko ty sama/sam masz wpływ na swoje życie, jeśli przestaniesz w końcu od niego uciekać.
Polecam :)
# Dziękuję wydawnictwu #WasPos za egzemplarz książki do recenzji.

Informacje dodatkowe o Black nights:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-05-17
Tytuł oryginału: Black nights
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Jeanette

Zobacz opinie o książce Black nights

Kup książkę Black nights

Black Nights. Tom 1. Część 2
E. J. Arosh0
Okładka ksiązki - Black Nights. Tom 1. Część 2

Po maratonie koncertów i imprez, pełnych alkoholu oraz innych używek, Aurora Black postanawia się zmienić. Porzuca dotychczasowy styl życia i wydaje się...

Black nights. Tom 2. Część 1
E. J. Arosh0
Okładka ksiązki - Black nights. Tom 2. Część 1

Początek światowej trasy koncertowej Black Nights i Love To Death zdecydowanie nie zaczął się dobrze. Aurora jest na granicy załamania nerwowego i tylko...