Blisko domu. Close to home

Tym razem do czytania wybrałam powieść „Blisko domu”  autorstwa Lisy Jackson. Książka ta zachęciła mnie do siebie opisem i okładką. Powieści autorki mają też bardzo dobre opinie, dlatego też postanowiłam poznać jej twórczość. Czy sprostała ona moim oczekiwaniom? Tego dowiecie się w dalszym ciągu recenzji.

Sarah po kilkunastu latach wraca do swojej rodzinnej posiadłości z zamiarem jej wyremontowania. Jej córka Jade nie jest zadowolona z pomysłu przeprowadzki i jasno daje to mamie do zrozumienia. Natomiast Grace, jej druga córka cieszy się na możliwość zamieszkania w nowym miejscu. Kobieta jednak skrywa pewne tajemnice, które trzyma w sobie od lat. Czy kobiecie uda się odnaleźć w starym domu? Czy uda się wyjaśnić wszystkie niedopowiedzenia? Czy wszystkie tajemnice ujrzą światło dzienne?

W okolicy miasteczka zaczynają ginąć nastolatki. Ludzie stają się nieufni i zaczynają się obawiać o własne dzieci. Czy uda się je odnaleźć na czas?

Jak już wspomniałam „Blisko domu” to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki Lisy Jackson, ale już teraz Wam powiem, że na pewno nie ostatnie! Ta książka wciągnęła mnie w swój świat już od pierwszej strony i mimo ponad 500 stron przeczytałam ją w ciągu 2 dni!

Autorka stworzyła świetną historię. Z jednej strony jak najszybciej chcemy poznać zakończenie, z drugiej zaś nie chcemy rozstawać się z tą książką i bohaterami. Mamy do czynienia tutaj z dwoma wątkami, które w kulminacyjnym momencie świetnie się ze sobą łączą. po pierwsze znajdziemy tu wątek powrotu do rodzinnych stron, który jest świetnie przedstawiony i rozwinięty. Drugim wątkiem jest wątek tajemniczych zaginięć nastolatek, który jest tak świetnie napisany i skoncentrowany, że do samego końca nie wiemy, kto za tym wszystkim stoi. Autorka napisała to w tak genialny sposób, że czytamy z niecierpliwością oczekując rozwiązania wszystkich tajemnic!

Ciężko mi się tutaj do czegoś przyczepić. Świetna fabuła i świat przedstawiony, genialny rozwój tempa akcji, czytelnik nie ma czasu na nudę, a autorka bardzo dobrze buduje napięcie, poprzez zaskakujące zwroty akcji, bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, świetny wątek kryminalny. Znajdziemy tutaj też wątek paranormalny, co dodaje powieści swoistego charakteru. Po prostu ta historia zawładnęła mną i nie mogłam się od niej oderwać, a czytanie jej było istną przyjemnością. Jedynie to czegoś mi zabrakło w zakończeniu. Chociaż było ono bardzo zaskakujące. Całość była prowadzona w bardzo dobrym tempie, ale w zakończenie miałam wrażenie jakby wszystko działo się kilka razy szybciej. Na szczęście ten mały mankament nie wpłynął znacznie na ocenę powieści.

Reasumując „Blisko domu” to idealna pozycja dla fanów thrillerów, książek trzymających w napięciu, z nieoczywistymi zwrotami akcji, mroczną atmosferą i wieloma tajemnicami! Książkę czyta się szybko, a fabuła jest prowadzona w taki sposób, że nawet nie zauważamy upływającego czasu.

Informacje dodatkowe o Blisko domu. Close to home:

Kup książkę Blisko domu. Close to home

Daj mi szansę, Tiffany
Lisa Jackson0
Okładka ksiązki - Daj mi szansę, Tiffany

Członkowie rodziny Santinich od początku okazywali Tiffany wrogość, ponieważ uważali, że wyszła za mąż za dużo starszego od siebie Philipa dla jego pieniędzy...

Stracone dusze
Lisa Jackson0
Okładka ksiązki - Stracone dusze

Kristie ma szczęście, że żyje. Niewielu ludziom udało się przetrwać dwukrotny atak seryjnego mordercy. Teraz chce zgłębiać umysły zbrodniarzy, studiując...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;