Bliżej, niż myślisz

Kolejna z powieści Ewy Przydrygi po którą sięgam to kolejny thriller. Opis po stronie wydawcy jest bardzo zachęcający, a jak jest naprawdę z tą powieścią ?

Nika - właścicielka niewielkiego pensjonatu w Gdyni, jest świadkiem morderstwa. A raczej tak jej się to wydaje. Pomimo tego, że od razu zgłasza całe zajście na policję nikt jej nie wierzy, a wskazany przez nią pokój mordercy wydaje się być niezamieszkany. To samo z monitoringiem - gdzieś zniknęły nagrania.
Widząc brak zainteresowania ze strony policji kobieta postanawia sama dojść prawdy oraz udowodnić, że wcale jej się to nie wydawało.

Czy jej się to uda? Czy zdoła odkryć kto był mordercą? A może to ktoś kogo zna?

Z początku miałam mały problem z tą powieścią, ponieważ ona mnie nie za bardzo wciągnęła. Przyznam szczerze, że akcja tu umiejscowiona zaczyna nabierać tempa mniej więcej gdzieś tak w połowie książki. Z tymże gdy już tego tempa nabierze to ciężko się było od niej oderwać, odłożyć choćby na chwilę.

Fabuła, którą stworzyła nam tu autorka jest dość nietypowa, ale przez to bardzo ciekawa. Bywały momenty kiedy co prawda ciężko mi się było połapać co jest tu prawdą, a co nie, ale właśnie to sprawiało że chciałam jak najszybciej dowiedzieć się końca tej historii.

Narracja w powieści prowadzona jest w pierwszej osobie. Autorka w ten sposób przybliża nas jeszcze bardziej do prowadzonej tu zaciekłej intrygi. Bohaterka, jej fobie oraz dogłębne pokazanie co tak naprawdę dzieje się w głowie Niki uzmysławia nam także jak krucha i podatna na otoczenie jest ludzka psychika.

Co do zakończenia powieści - jest niesamowicie zaskakujące. Na pewno nie tego się tu spodziewałam.

Podsumowując:

"Bliżej niż myślisz" Ewy Przydrygi to thriller taki jaki powinien być! Pomimo kiepskiego początku mogę szczerze powiedzieć, że gdy już się rozkręci to ciężko jest go odłożyć. Akcja zawarta w fabule pędzi, atmosfera jaką tu dostajemy zachęca czytelnika do brnięcia w nią dalej, a zakończenie jest niesamowicie zaskakujące!

Gorąco polecam po nią sięgnąć!
Nie zawiedziecie się.

Informacje dodatkowe o Bliżej, niż myślisz:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-05-20
Dodał/a opinię: Anna Szymczak

Tagi: bóg Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Bliżej, niż myślisz

Kup książkę Bliżej, niż myślisz

Motyle i ćmy
Ewa Przydryga0
Okładka ksiązki - Motyle i ćmy

Julia stoi u progu wielkiej kariery w świecie mody. Zaprojektowała kolekcję ze złotych pajęczych nici, od której sukcesu zależy to, czy zdobędzie stanowisko...

Pomornica
Ewa Przydryga0
Okładka ksiązki - Pomornica

Julia i Wiktor, nowożeńcy, wprowadzają się do rodzinnego domu panny młodej. Pod nieobecność męża kobieta zauważa w ogrodzie balonik z zaszyfrowaną wiadomością...