Błyszczące sześciany

Co jeśli masz możliwość podróżowania po alternatywnych rzeczywistościach? Czekają tam na Ciebie nie tylko przygody, ale też wspaniałe nagrody, dające coś więcej niż szczęście czy pieniądze. Dające władzę...
Jest jednak pewien problem. Każdy z tych obcych światów jest niebezpieczny i zabójczy. Pragnie krwi i cierpienia. Co wybierasz: rodzinę i życie w spokoju czy może dające władzę i pieniądze fanty?

Przed tak trudnym wyborem musiał stanąć bohater książki "Błyszczące sześciany" Dex'a Carster'a. Alternatywne światy, zwane kreacjami, zostały stworzone przez tajemniczego i nikomu nie znanego Kreatora. Są one niewyobrażalnie niebezpieczne i mało kto wychodzi z nich żywy. Roger nie jest zwyczajnym człowiekiem. Potrafi jak nikt inny zdobywać fanty znajdujące się w kreacjach wychodzac z tego bez większego szwanku. Jednak jego największym marzeniem jest spotkać Kreatora. Czy zwycięży możliwość szczęśliwego i spokojnego życia z rodziną? A może chęć odkrycia prawdy okaże się silniejsza?

Jako pierwsze muszę przyznać, że nie spotkałam się jeszcze z podobną historią. Autor wykazał się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią. Często zdarzało mi się odnajdywać pewne podobieństwa pomiędzy różnymi publikacjami. Opowieść o Rogerze jest absolutnie wyjątkowa, inna niż wszystkie. Motyw błyszczących sześciennych skrzynek otwierających portale do kreacji bardzo mi się spodobał. Czytanie o tym samym w kolejnych książkach staje się w końcu nudne. Dex Carter wprowadza nas w inny i wyjątkowy świat, którego jeszcze nigdzie nie było.

Warto wspomnieć, że na początku fabuła była dla mnie trochę niejasna i niezrozumiała. Jednak z czasem wszystko zaczęło nabierać sensu i książka stawała się coraz to ciekawsza. Przygody Rogera stawały się coraz bardziej interesujące i chciało się wiedzieć jakie decyzje jeszcze będzie musiał podjąć.

Motyw wyboru między rodziną a pracą jest tu niezwykle ważny. Wybory bohatera mogą być niekiedy intrygujące i niezrozumiałe. Roger ma możliwość życia w spokoju wraz z najbliższymi. Nie jest to jednak takie oczywiste. Mężczyzna jest bowiem w pewien sposób uzależniony od ryzyka i adrenaliny. Nie umie bez nich żyć, choć wie, że jest to niezwykle niebezpieczne.

Świat Rogera to świat przyszłości. Najważniejsza jest władza i pieniądze. Życie to ciągły strach i niepewność. Władze oszukują i ukrywają ciągłe morderstwa i zniknięcia. Wszystko nasiąknięte jest kłamstwem. Dookoła jest tylko zniszczenie i wszechobecna ciemność.
Życie w takim świecie z pewnością jest niezwykle trudne i wymaga wytrwałości w dążeniu do swoich celów. Chcesz coś osiągnąć - musisz być sprytny i przebiegły, inaczej - skończysz na dnie.

Chcesz wiedzieć jak poradził sobie Roger? Czy dał sobie rady w okrutnym świecie, z którym przyszło mu się zmierzyć? Jeśli tak, koniecznie musisz przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Błyszczące sześciany :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 9788382190380
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Renata Jagoda

Zobacz opinie o książce Błyszczące sześciany

Kup książkę Błyszczące sześciany

Być może naprawdę byłem jedynie małym chłopcem, który nigdy nie dorośnie do roli męża i ojca.

Odniosłem wrażenie, jakby ktoś właśnie wyrwał z mego ciała duszę, pociął ją na drobne plasterki i na siłę wetknął z powrotem do pokrytej skórą skorupy.

Creseeker
Dex Carster 0
Okładka ksiązki - Creseeker

W tej grze nie ma zwycięzców, są tylko przegrani. Smutny nie jest normalnym człowiekiem. Gdyby był normalny, nigdy nie zdecydowałby się na nagłe przekreślenie...