Bohaterowie Auschwitz

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić książkę wyjątkową, inną, prawdziwą, bez owijania w bawełnę, bez koloryzowania, bez dodawania, aby się sprzedało.
Auschwitz było obozem zagłady. Plany względem ludzi, którzy zostali tam przewożeni były jednoznaczne. O czym mówi historia i zapewne każdy z Was ją zna.
Słowo "zagłada" wypowiadamy zwyczajnie, ale gdy się zastanowimy co ono oznacza nabiera innego znaczenia. Wysyłanie na śmierć milionów ludzi w tym noworodki, dzieci, matki, osoby starsze, chore... Śmierć w okrutnym cierpieniu, męczarniach. Śmierć poprzez tortury, śmierć głodową. Organizm kilkanaście dni walczy z głodem, by całkowicie zmienić człowieka. To śmierć w męczarniach. Strzał w głowę to najlepsza śmierć.
Książka opisuje kilku najbardziej znanych i odważnych osób, które trafiły do obozu Auschwitz.
Witold Pilecki, który dobrowolnie wchodzi do obozu.
Maksymilian Kolbe, bohater heroiczny, który oddaje swoje życie za kogoś innego. Umiera śmiercią głodową.
Stanisława Leszczyńska przyjęła na świat setki noworodków, anioł z Auschwitz.
Irena Wiśniewska pielęgniarka z misją, pomaganie było dla niej najważniejsze, nawet kiedy narażała swoje życie.
Nazwisk jest o wiele więcej i warto poznać ich historie.
Książka jest napisana w sposób przejrzysty, podzielona na rozdziały, opatrzona w cytaty i zdjęcia.
Widać tutaj ogrom pracy autorów włożony w zebrane materialy. Język jaki używają jest prosty, momentami bardzo bezpośredni. Jednym to może przeszkadzać, dla mnie jest to ogromny plus. Prawda jest okropna i nie ma co jej koloryzować i ubierać w piękne słowa.
Książkę polecam każdemu, kto interesuje się tematyką drugiej wojny światowej i lubi reportaże i książki na faktach.

W dobie tego co dzieje się teraz zawsze powtarzam, że tam rozegrała się tragedia ludzka, bez podziału na narodowość, kolor skóry, przekonania.
Tam ginęli ludzie.

Informacje dodatkowe o Bohaterowie Auschwitz:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-03
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: bohaterowie auschwitz ucieczki z auschwitz

Zobacz opinie o książce Bohaterowie Auschwitz

Kup książkę Bohaterowie Auschwitz

Dragi i wojna. Narkotyki w działaniach wojennych
Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik0
Okładka ksiązki - Dragi i wojna. Narkotyki w działaniach wojennych

Żołnierz jest najsłabszym ogniwem wojny. Walczy nie tylko z wrogiem ale też z własnym przemęczeniem, stresem i strachem. Jak wzmocnić w nim wojownika?...

Królewski dar. Co Polacy dali światu
Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik 0
Okładka ksiązki -  Królewski dar. Co Polacy dali światu

Pierwszy tom monumentalnego dzieła poświęconego wkładowi Polaków­­ do światowego dziedzictwa kultury, nauki i ducha. Poczet  badaczy...