Bohaterowie polskiej transformacji

13 grudznia każdego roku dzieją się podniosłe, kontrowersyjne i przerażające chwile. Jest to szczególny dzień w historii polskiego narodu. To tego dnia generał Jaruzelski ogłosił stan wojenny. Można go uznać za początek wielkich zrywów polskiego społeczeństwa, by porzucić socjalizm i udać się w stronę demokratycznej Europy.

I choć socjalizm trwał jeszcze w Polsce kilka lat, to w tym czasie wykreowały się postacie, które po 1990 roku spełniły swoje niepowtarzalne rolę w czasach najważniejszych polityczno-ekonomicznych przemian .

Na 20-lecie polskiej transformacji gospodarczej powstała książka z dwudziestoma wywiadami z wyśmienitymi postaciami polskiej polityki czy gospodarki. Wywiady prowadzą dziennikarze, którzy byli i są ważnymi komentatorami polskiej rzeczywistości . A są między innymi : Kazimierz Krupa - redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika "Forbes", Małgorzata Mierżyńska- dziennikarka Pulsu Biznesu, Danuta Walewska , która zajmuje się transportem lotniczym i motoryzacją i inni .

Natomiast osobami, którzy podzieliły się swoim doświadczeniem, przeżyciami i wspomnieniami są m.in. : Leszek Barcelowicz, Krzysztof Bielecki, Henryka Bochniarz, Irena Eris, Adam Góral, Jerzy Hausner, Jan Kulczyk, Wojciech Morawski, Krzysztof Olszewski, Janusz Palikot i inni.

Z książki tej dowiemy się wielu informacji, o których nie dowiedzielibyśmy się prawdopodobnie nigdy. Bohaterowie tej książki wyjawiają kulisy tamtejszej władzy. Czytelnik się dowie, jak trudno było podjąć niewygodne społecznie reformy, jak trudno było zmagać się z przeszłością , z zacofaniem oraz konkurentami, którzy kiedyś byli przyjaciółmi, teraz stają się opozycją. Dowiemy się również jak to było, gdy zakładało się pierwsze przedsiębiorstwa, z czym wtedy i teraz trzeba się zmagać i jakie są plusy i minusy obecnej sytuacji. Np. Jan Kulczyk zdradzi, jak się zarabia miliony, Jerzy Hausner opowie jak widzi obecnie zmiany np. w edukacji.

Można wymieniać tematy tych wywiadów, ale warto samemu sięgnąć po te pozycję, żeby się dowiedzieć wielu ciekawych informacji z ekonomiczno-politycznego świadka, również by pogłębić swój światopogląd na to, co nas otacza i co dzieje się na naszych oczach. Polecam serdecznie.

Informacje dodatkowe o Bohaterowie polskiej transformacji:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a opinię: figlarna24

Zobacz opinie o książce Bohaterowie polskiej transformacji

Kup książkę Bohaterowie polskiej transformacji

Przysmaki Ojca Mateusza. Domowa Kuchnia Natalii
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Przysmaki Ojca Mateusza. Domowa Kuchnia Natalii

Ojciec Mateusz często mówi, że potrawy Natalii mają  duszę. Wypróbujcie je sami! Kto nie lubi domowej kuchni? Wszyscy, którzy...

Ciasta i placki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Ciasta i placki

Słodkości ItaliiI znowu ci niedoścignieni Włosi! Są mistrzami nie tylko lekkich, jarskich dań z bogactwem oliwy i przypraw, lecz także mają znakomite wypieki...