Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta

Co jeśli Mikołaj wcale nie był mężczyzną? Może setki lat temu opatrznie zrozumieliśmy historię przez co minęliśmy się z prawdą przez co Pani Mikołajowa poszła w zapomnienie?

Blanche Claus to sierota mieszkająca pod jednym z londyńskich mostów. Pewnego dnia, snując się samotnie po okolicy, dziewczynka otrzymuje od starej kobiety magiczną bombkę, w której widać śnieżną krainę i tańczącą choinkę. Po chwili dostrzega wychudzoną klacz, która nie ma właściciela. Wskakuje na jej grzbiet i pędzą przez ulice, aż w miejscu, gdzie sprzedaje się choinki, poznaje dziewczynkę w dziwnym, kolorowym ubraniu. Rinki i Blanche szybko czują niewidzialną siłę, przyciąganie i postanawiają, że co roku w wigilię będą robiły sobie babeczkowe pikniki i opowiadały co u nich słychać. To właśnie tak rozpoczęła się niezwykła przyjaźń i przygoda, która trwa całe życie.

„Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta” to piękna powieść o dobroci i walczeniu o swoje. Czytamy o prawdziwej sile przyjaźni i wartościach jaki należy się kierować w życiu. Z pozoru dwie zwykłe dziewczynki okazują się być twardymi babkami, którym nic nie stoi na przeszkodzie i mogą być kim tylko chcą. Dają one idealny przykład każdej dziewczynce, ale i kobiecie, że nie można bać się walczyć o swoje. Dawno nie czytałam tak pięknej powieści, z której płynęłoby tyle słów wsparcia i mocy. Ukazującej bezinteresowną przyjaźń, o którą tak ciężko w dzisiejszych czasach.

„Bombka” to cudowna powieść w zimowym i magicznym klimacie. Gwarantuje nam mile spędzony czas i liczne wartości skłaniające do refleksji. Jej lektura będzie świetną zabawą nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Autorka postawiła sobie za cel udowodnienie nam, że każdy może być kim chce i bardzo dobrze jej się to udało. Pamiętajcie inność jest dobra.

Informacje dodatkowe o Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta:

Kup książkę Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta

Wojna czarownic
Sibeal Pounder0
Okładka ksiązki - Wojna czarownic

Są czarownice. Są zaklęcia.Są fantastyczne stroje.I jest śmieszenie. Tiga nie miała pojęcia, że jest czarownicą, dopóki Fantastyczna Wróżka Fran nie zabrała...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;