Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta

„Bombka. O dziewczynach, które zmieniły święta”
„-Wspaniały pomysł! – orzekła Rinki. – Razem możemy zrobić wszystko. I zrobimy. Ja będę projektowała piękne suknie i chodziła w nich na bale i do teatru. Będę też wynajdowała najpyszniejsze babeczki na świecie i urządzała najbardziej wyjątkowe babeczkowe pikniki, na które oczywiście jesteś zaproszona!”
„Bombka. O dziewczynach, które zmieniły święta” to powieść wydana w 2022r. A jej autorką jest Sibéal Pounder. Pisząca książki z gatunku literatura dziecięca, kobieta jest twórcą również książki „Wojna czarownic” która jest pierwszą częścią serii o tej samej nazwie. „Bombka. O dziewczynach, które zmieniły święta” to ostatnia wydana w Polsce powieść autorki.
Blanche Claus jest sierotą i nie lubi świąt. Jej jedynym zajęciem w tym czasie jest siedzenie pod mostem, gdzie sypia i odlicza sekundy do końca tego dnia. Wszystko się zmienia gdy w wigilie podchodzi do niej kobieta i wręcza bombkę. Dziewczyna ją przyjmuje i ze zdziwieniem zauważa, że w środku ozdoby znajduje się tańcząca choinka. Kiedy obdarowana chce zapytać kobietę o ten niezwykły podarek, kobietę, orientuje się że tej już nie ma. Blanche chowa bombkę w kieszeń nie wiedząc, że od tej chwili jej życie zacznie się zmieniać. W czasie jednej z przygód poznaje ona Rinki, równie bezdomną jak ona i to z nią spędza cały wieczór wigilijny rozmawiając i jedząc babeczki. Dziewczyny przysięgają sobie wieczną przyjaźń, a na potwierdzenie tego rozdzielają bombkę na pół i każda bierze połowę. Od tej chwili w życiu obu dziewczynek, bardzo dyskretnie, ale jakże skutecznie pojawia się magia. Niestety z magią idą też kłopoty z którymi obie dziewczynki będą musiały się zmagać.
„Bombka. O dziewczynach, które zmieniły święta” to wspaniała powieść o przyjaźni i wytrwałości, oprószona magią. Książkę czytało się tak przyjemnie, że ciężko się od niej oderwać. Mimo że jest ona uznana za literaturę dziecięca myślę, że każdy może ją przeczytać i dowiedzieć, skąd wiemy jak na imię ma święty Mikołaj i w jaki sposób podróżuje. Co sprawiło, że co rok dostajemy prezenty pod choinkę i kto jest za to odpowiedzialny, oraz gdzie ukrywa się cała magia świąt.

Informacje dodatkowe o Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta:

Kup książkę Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta

Wojna czarownic
Sibeal Pounder0
Okładka ksiązki - Wojna czarownic

Są czarownice. Są zaklęcia.Są fantastyczne stroje.I jest śmieszenie. Tiga nie miała pojęcia, że jest czarownicą, dopóki Fantastyczna Wróżka Fran nie zabrała...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;