Brakujący element

Tom 2 cyklu Chłopiec z lasu

Pierwsza część cyklu „Wilde” Harlana Cobena „Chłopiec z lasu” nieco zawiodła moje oczekiwania, bo choć zagadka kryminalna była intrygująca, to jednak zabrakło mi tu historii samego Wilde’a, na którą po zapowiedziach książki bardzo liczyłam. Chyba autor odczuł mój niedosyt, bo w drugiej części „Brakujący element” skupia się właśnie na tajemniczej przeszłości zdziczałego chłopca porzuconego w lesie.

Od tamtych zdarzeń minęło już trzydzieści lat, ale Wilde, choć twierdzi, że wyjaśnienie jego przeszłości niczego nie zmieni, to jednak bezustannie próbuje odnaleźć jej brakujące elementy. Dzięki portalowi kojarzącego osoby spokrewnione na podstawie próbek DNA odnajduje ojca i kuzyna. Spotkanie z tym pierwszym niesie mieszane odczucia, bo większość jego pytań pozostaje bez odpowiedzi. Drugi natomiast po przesłaniu do Wilda desperackiej wiadomości z prośbą o pomoc znika bez śladu.

I tym razem jestem w pełni usatysfakcjonowana! Autor nie tylko hojnie odsłonił fakty z dzieciństwa Wilde’a, ujawniając tożsamość jego rodziców i historię jego porzucenia, ale również dał nam wgląd w obłudny, pozbawiony skrupułów i nastawiony na sensację świat celebrytów. Nie obyło się również bez kilku ofiar, na które natyka się Wilde, próbując odnaleźć zaginionego kuzyna. Całość okrasza swoją bezkompromisowością i skutecznością nieugięta pani adwokat Hester Crimstein, którą wielokrotnie mieliśmy okazję spotkać czytając inne powieści Cobena.

Znakomita wielowątkowa powieść ukazująca z jednej strony nawet podświadome dążenie do poznania swoich korzeni, odnalezienia swojego miejsca, z drugiej wszechobecny w show-biznesie pęd ku sensacji za wszelką cenę, który może zniszczyć człowieka. Bo trudno znieść nienawiść całego świata, zasłużoną czy nie.

Szczerze Wam powiem, że nie spodziewałam się, że autor tak łatwo odda czytelnikowi niemal wszystkie odpowiedzi, dlatego podejrzewam, że to „niemal” ma znaczenie, a luki w historii Wilde’a mogą okazać się bardzo istotne.

Informacje dodatkowe o Brakujący element:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2022-07-13
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: kryminał sensacjam thriller Chłopiec z lasu

Zobacz opinie o książce Brakujący element

Kup książkę Brakujący element

Mów mi Win
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara...

Tęsknię za tobą
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Tęsknię za tobą

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której...