reklama

Brakujący obrazek

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381729079
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Wolinska_ilona

Ocena: 5.36 (11 głosów)

Kolejna piękna i niezwykle poruszająca powieść autorki za mną.
Tym razem poznajemy Olę i Natalię. Dwie siostry, których życie i los nie oszczędziły, a despotyczny ojciec rozdzielił je na długie lata.
Marzenia o medycynie legły w gruzach z dniem,  w którym Ola dowiaduje się, że jest w ciąży. Jednak to dopiero początek jej problemów. Gdy wieść o ciąży Oli dociera do jej ojca, dziewczyna zostaje wyrzucona z domu. Źle podjęte decyzje, nieudane małżeństwo i samotne macierzyństwo sprawiły, że Ola musiała szybko dorosnąć. Dziś ma 34 lata, wspaniałą córkę i mężczyznę, z którym chce stworzyć szczęśliwy związek. Jest jednak coś, co nie daje jej spokoju. Ola marzy, by spotkać się z siostrą, której nie widziała 16 lat... Szczęśliwy przypadek sprawia, że udaje jej się odnaleźć siostrę. Natalia jednak czuje żal do Oli.. Nie potrafi również poradzić sobie ze wspomnieniami z dzieciństwa.
Czy siostrom dane będzie nadrobić stracony czas i naprawić zerwane więzi?

Anna Ziobro poraz kolejny oczarowała mnie swoją powieścią i wzbudziła ogrom emocji. "Brakujący obrazek" to historia dwóch sióstr rozdzielonych na lata przez despotycznego ojca. Przepełniona bólem, cierpieniem, nienawiścią do tych, którzy powinni być wsparciem. Autorka podjęła się niezwykle trudnego tematu, jakim jest przemoc domowa- ta fizyczna i psychiczna oraz jaki ma wpływ na nasze dalsze życie. Na kartach powieści przewija się też temat samotności, tęsknota za rodziną, brak wsparcia, samotne macierzyństwo. To bardzo trudne tematy, ale również potrzebne. Płynąc przez strony powieści, razem z głównymi bohaterkami przeżywałam ich rozterki, razem z nimi cierpiałam i płakałam. Boleśnie prawdziwa, ale dająca też nadzieję na lepsze jutro, lepszą przyszłość. Niezwykle wzruszająca ale i piękna pod każdym względem powieść o sile siostrzanej miłości. Polecam z całego serca.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Brakujący obrazek

Kup książkę Brakujący obrazek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Tysiąc kawałków
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Tysiąc kawałków

Julia i Daniel są młodzi, piękni i szaleńczo zakochani. Do szczęścia potrzebują tylko siebie nawzajem. Julia podejmuje jednak błędną decyzję, która...

Za ścianą ciszy
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Za ścianą ciszy

Świat nigdy nie był dla Idy zbyt łaskawy. Choroba sprawia, że kobieta traci słuch i niebawem może się stać zupełnie głucha. Z obawy przed niepełnosprawnością...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy