Brakujący obrazek

Autorka znana z cudownej książki "Za ścianą ciszy", przychodzi do nas z kolejną piękną i wzruszającą powieścią.

Poznajemy Olę, która jako szesnastolatka zaszła w ciążę. Jej despotyczny i bezduszny ojciec wyrzuca ją z domu.
Zamieszkuje w domu swojego chłopaka i jego ojca. Jednak musi szybko dorosnąć i marzenia o studiach odchodzą w niepamięć.
Dziś ma 34 lata, nieudane małżeństwo i zbuntowaną nastolatkę w domu. Próbuję ułożyć sobie życie na nowo. Nie jest to takie proste ponieważ cały czas ma w głowie Natalię.
Siostrę, którą musiała opuścić i zostawić w domu pełnym przemocy i łez. Stawia sobie za cel odnowić z nią kontakt.
Czy siostra ma na to ochotę? Czy żal jest tak ogromny, że zjada ją od środka?
Czy siostry będą szczęśliwe?
Czym jest tytułowy obrazek?
Niezwykła historia jaką stworzyła autorka jest naszpikowana całym wachlarzem emocji. Począwszy od wielkiej złości, która nas dopada czytając o tym co dzieje się w domu Oli i Natalii, o braku reakcji, pomocy im, aż po uśmiech i radość kiedy powolutku wszystko zaczyna się układać. Autorka porusza bardzo trudny temat przemocy domowej nie tylko fizycznej. Psychiczna potrafi równie mocno wyniszczać. Było mi tak, żal dziewczynek jakby były dla mnie bliskie.
To jest piękne, kiedy autor stwarza taką historię i takich bohaterów, którzy trafiają w sam środek naszego serca.
Bardzo wzruszająca i piękna powieść.
Na długo zostanie w pamięci.
Polecam

Informacje dodatkowe o Brakujący obrazek:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Brakujący obrazek

Kup książkę Brakujący obrazek

Okruchy samotności
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Okruchy samotności

Wzruszająca powieść o sile kobiecego charakteru Życie Julii nie oszczędzało. Aby zagłuszyć samotność i trudne wspomnienia, dziewczyna oddaje się pracy...

Nie pozwól mi odejść
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Nie pozwól mi odejść

Lena przyjeżdża do Trójmiasta, aby być blisko Marcina, z którym chce ułożyć sobie życie. Mężczyzna jest nieuleczalnie chory i właśnie przeszedł skomplikowaną...