Brudna gra

Tom 1 cyklu Dziedzictwo

"Brudna gra" to tom pierwszy serii dziedzictwo. Muszę przyznać, że styl pisania autorki jest ciekawy i intrygujący. Twórczość znam i  choć nie każda przeczytana książka przypadła mi do gustu, to są to książki z wysoka notą. Po tej spodziewałam się romansu biurowego bo tak się z początku zapowiadała. Jednak z czasem pojawiło się wiele wątków, które intrygują i ciekawią. Nie wszystkie karty odkryła autorka więc muszę przeczytać tom 2. Na szczęście zaraz będę się za niego zabierać.

Kira to młoda dziewczyna, która kończy studia i mieszka  razem z przyjaciółką Ulką i chłopakiem Pawłem. Planują wspólny wyjazd do Włoch. Wszystko się zmienia gdy odkrywa, że przyjaciółka i chłopak mają romans. Dowiaduje się także,że jej biologiczny ojciec chciał ja poznać. Teraz odziedziczyła po nim firmę i dość spory majątek. Musi się zmierzyć, że zdradza, świadomością kim był jej ojciec oraz z firmą. W tym pomaga jej prawa ręka ojca Eryk, który staje się dla niej kimś więcej. Tylko czy Eryk jest z nią szczery? Co takiego skrywa mężczyzna?

Eryk to młody mężczyzna, który ma łatkę kobieciarza. Po śmierci przyjaciela i właściciela firmy przejął jego obowiązki do czasu aż prawomocnie firmę przejmie jego córka. Kiedy poznaje Kirę początkowo go fascynuje, nawet coś do niej czuje. Początkowo wydaje się sympatyczny, znający się a rzeczy ale szybko zaczyna działa nieracjonalnie. Konsekwentnie osacza Kirę pod pozorem uczucia. Kira zaczyna mu ufać. Wszystko się zmenia gdy Kira odmawia podpisania jednego dokumentu. Wtedy Eryk pokazuje swoja prawdziwą twarz. Co chciałby podpisała Kira? Czemu mu na tym zależy? Komu sprzedał swoje udziały w firmie Kiry?

Fabuła dobrze przemyślana, zmienna, nie jest nudna, a nawet intrygująca. Z każdą stroną dowiadujemy się więcej. Każdy wątek ma swoje miejsce, zaskakuje czytelnika nie raz. Postacie świetnie wykreowane. Kira to młoda dziewczyna, na której barki zrzucono bardzo dużo odpowiedzialności. Jednak jest trochę naiwna. Daje sobą manipulować. Po nieudanym związku z Pawłem zamiast być ostrożną zaufała i dała się omamić Erykowi. Mimo ostrzeżeń od Natalii swojej sekretarki wybrał Eryka. Jednak mimo wszystko nabrał trochę doświadczenia i przy podpisywaniu umowy zanim to zrobiła przeczytała co podpisuje. To był impuls po pewnych wydarzeniach, gdzieś zatliła się czerwoną lampką a dziwne zachowanie Eryka dołożyło swoje. To była najlepsza decyzja ale czy na pewno?

W książce mamy sporo intryg i tajemnic. Nie do końca wszystko wyjaśnione. Jest spor pytań i niewiele odpowiedzi. Kim tak naprawdę jest Eryk i w co się wplątał? Czy jego rodzina jest zła, czy to może wina Eryka? Gdzie zniknęła Natalia i  czy to, co o niej mówił Eryk to prawda czy może manipulacja? Muszę przyznać,że autorka napisał to tak, że nie do końca ufamy w to, co czytamy. Natalia wydała się dobrą osobą, ale potem nastąpiła zmiana i do końca nie wiem, czy jest po dobrej, czy po złej stronie. Przyjaciółka czy wróg Kiry? Zakończenie zaskakujące, intrygujące. Pozostaje mi teraz zabrać się za kontynuacje historii. Polecam.

Informacje dodatkowe o Brudna gra:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-08
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Zobacz opinie o książce Brudna gra

Kup książkę Brudna gra

Annika
Alicja Skirgajło0
Okładka ksiązki - Annika

Zapnijcie pasy, bo to będzie naprawdę ostra jazda!Oto Annika. Dziewczyna z dobrego domu. Zwyczajnie, bez ekstrawagancji ubrana i uczesana. Dobrze ułożona...

Złudne marzenia
Alicja Skirgajło0
Okładka ksiązki - Złudne marzenia

Już raz ją ocalił. Teraz znowu jest jej potrzebnyKira Sadowska traci ukochanego dwukrotnie jednego dnia. Raz najzupełniej dosłownie ― Eryk ginie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska