Buenos Aires

Buenos Aires traktuje o losach Evy Marii Duarte - kobiecie z plebsu która dzięki własnemu urokowi i inteligencji wyniosła na szczyt Juana Peron - późniejszego prezydenta Argentyny. Autorka podczas zwiadowczej podróży do stolicy państwa stawia sobie za zadanie przenieść na czytelnika klimat Ameryki Południowej oraz przekazać swoje doświadczenia związane ze stosunkiem Argentyńczyków do postaci Evity. Czytając Buenos Aires nie unikniemy masy błędów, przejęzyczeń i stereotypowego myślenia. Autorka na każdym kroku podkreśla swoje podobieństwo do Evy Duarte hiperbolizując własne umiejętności i osiągnięcia. Treści zawarte w książce są nieuporządkowane i nie wyselekcjonowane, Handzlik nie potrafi odróżnić informacji ważnych od nieistotnych i nieinteresujących. W tekście roi się od powtórzeń, niektóre motywy są powielane kilkakrotnie w niemal ten sam sposób zwiększając tylko ilość stron i tak niezbyt obszernej lektury. Na jakość wydanego utworu bez wątpienia wpłynęło to, że autorka wydała go własnym nakładem w firmie wydawniczej, czyli sama zapłaciła za możliwość zaistnienia na księgarnianych półkach. Nie sądzę, żeby jakiekolwiek prawdziwe wydawnictwo odważyło się na wydanie tak słabego tekstu. Poszkodowany jest w tym momencie czytelnik, ponieważ wydane pieniądze idą w błoto. Stanowczo odradzam, chyba że ktoś pragnie się uwstecznić.

Informacje dodatkowe o Buenos Aires:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza