Burka miłości

Piękna Hiszpanka i przystojny Afgańczyk. Czy ich miłość ma szansę na przetrwanie ?
Maria i Nasarad poznali się w Londynie i bardzo szybko podjęli decyzję o wspólnym życiu. Pewnego dnia postanawiają udać się do Afganistanu. Niestety wyjazd okazuje się dla niech wieloletnią udręką. Afganistan staje się dla Marii więzieniem, a burka zakrywająca twarz, jego symbolem. Czy Maria poradzi sobie w świecie, gdzie rządzi islam a cudzoziemni są źle traktowane? Czy miłość Nasarada pomoże jej przetrwać ten koszmar?

"Burka miłości" to kolejna książka, która skradła moje serce. Autorka oczami głównej bohaterki przedstawia nam los kobiet w Afganistanie. W kraju, w którym rządzi islam kobiety nie mają żadnych praw, nie mają prawa do opieki medycznej, możliwości kształcenia się, są traktowane jak niewolnice a wyjść mogą jedynie w towarzystwie mężczyzny.
"Burka miłości" to powieść o prawdziwej miłości, pełnej poświęcenia, walki i strachu o własne życie. Przysiadając do czytania, byłam przekonana, że autorka powieli tak dobrze znany schemat, miłość białej kobiety i Afgańczyka, ślub, wyjazd do Afganistanu i więzienie, utrata możliwości powrotu do kraju. Jednak bardzo się myliłam. To przepiękna opowieść o sile miłości, Reyes Monforte pokazała nam, jak silne potrafią być kobiety, kiedy kochają.
Bardzo dobrze spędziłam czas z książką. To zaskakująca, wzruszającą i pełna emocji książka o świecie, o którym, my jako Europejczycy, mamy niewielkie pojęcie. Niewątpliwie ta powieść daje do myślenia. Polecam Wam "Burka miłości", tą powieść warto przeczytać♥️

Informacje dodatkowe o Burka miłości:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788327719867
Tytuł oryginału: Un burka por amor
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Burka miłości

Kup książkę Burka miłości

Pocałunki piasku
Reyes Monforte0
Okładka ksiązki - Pocałunki piasku

Jesteśmy tym, kim uczyniła nas nasza przeszłość. Nigdy nie uda ci się zapomnieć, skąd pochodzisz, nigdy nie uda ci się tego zmienić... bez miłości. Historia...

Niewierna
Reyes Monforte0
Okładka ksiązki - Niewierna

Wcześniej myśleliśmy, że zdarza się to tylko w państwach arabskich, bardzo daleko, ale teraz wiemy, że dzieje się to tutaj, może nawet w naszym bloku,...