reklama

Chwała meksykańskim zakonnicom

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-04-20
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382340983
Liczba stron: 448
Dodał/a opinię: Ksiazkolandia

Ocena: 5 (2 głosów)

  1. Emilia Karska - dziewczyna poukładana, z dokładnym planem na życie, rutyna to Jej drugie imię. Kiedy właściwie zaczęła czuć że żyje nie swoim życiem? Wymarzona praca copywritera w odzieżowej korporacji, fura kasy na koncie, piękne mieszkanie w lofcie w odjechanym budynku i ślub z pięknym i bogatym synem szefostwa. Ślub - dodajmy w całości zaplanowany i zorganizowany przez przeszłych Teściów, wykorzystany tak przy okazji do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Żyć nie umierać? Emilia powoli zaczyna czuć że zaczyna Ją to dusić, że to życie uwiera Ją jak piękne lecz za małe buty. I oto Ona, rutyniara do potęgi ntej , obuta w "louboutiny" na 10ciocentymetrowych obcasach, spiernicza sprzed ołtarza. Jak łatwo się domyśleć, ani porzucony narzeczony ani tym bardziej niedoszli Teściowie nie są tym zachwyceni. Emilia za jednym razem traci narzeczonego i pracę, i musi sprzedać mieszkanie i auto. Właściwie pozbywa się tego wszystkiego bez większego żalu i zaczyna szukać pomysłu na siebie. Pomysł znajduje dość szybko, ale wpływowi byli szefowie nie zamierzają ułatwić Jej życia, które zaczyna przypominać jazdę na rollercoasterze i to takim z najwyższą kategorią wariactwa.
    O tym czy ta jazda bez trzymanki zakończy się szczęśliwie i co z tym wspólnego mają meksykańskie zakonnice musicie przeczytać sami.
    Książkę zakwalifikowałabym jako komediowy obyczaj lub obyczajową komedię o życiu współczesnych dwudziestolatków. Warta przeczytania, pełna ciepła i optymizmu książka, która pokazuje że czasem z najgłębszej d***... znaczy dziury, można się wydostać i znaleźć szczęście. A że w życiu nie zawsze tak bywa... oj tam, pomarzyć i poprawić sobie humor zawsze można. W końcu o to tu chodzi.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Chwała meksykańskim zakonnicom

Kup książkę Chwała meksykańskim zakonnicom

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy