Ciało nie kłamie

Dr Judy Melinek przybliża czytelnikowi swoją pracę, która według mnie już sama w sobie jest pasjonująca – autorka „Ciało nie kłamie” jest patologiem sądowym. Być może moja opinia będzie nieco stronnicza, ponieważ sama interesuję się patologią i lubię czytać książki osób związanych z tą dziedziną nauki. Nic więc dziwnego, że w końcu sięgnęłam po „Ciało nie kłamie”, które grzecznie czekało na swoją kolej na półce z pozostałymi książkami do przeczytania. Fakt, że tę książkę wręcz pochłonęłam, a momentami prawie połykałam w całości świadczy tylko na jej korzyść. Autorka w bardzo przystępny sposób przedstawia nam tajniki swojej pracy z poszanowaniem dla osoby zmarłej oraz jej rodziny. Znajdziemy tutaj przypadki śmierci naturalnej, wypadki, morderstwa, a także katastrofę najbardziej chyba znaną współczesnym ludziom – atak na World Trade Center, który poruszył wiele ludzkich serc, ale niestety przysporzył ogrom pracy patologom, ponieważ praktycznie wszyscy wtedy zginęli. Dr Judy opisuje drogę, jaką musiała przebyć, aby stać się patologiem, z uwzględnieniem trudnej sytuacji życiowej, jaka wpłynęła na jej późniejsze życie. Książka bardzo ciekawa, szybko się czyta. Autorka wzbudza szacunek swoją szczerością i systematycznością, a także ogromną siłą ducha, jaką sobą reprezentuje. Popołudnie spędzone z „Ciało nie kłamie” było jednym z lepszych popołudni z lekturą, jakie ostatnio czytałam, a książka z pewnością zostanie w mojej pamięci na długo.

Informacje dodatkowe o Ciało nie kłamie:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Working Stiff: Two Years, 262 Bodies, and the Making of a Medical Examiner
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Tagi: Literatura faktu

Zobacz opinie o książce Ciało nie kłamie

Kup książkę Ciało nie kłamie