Ciało

Lubię czytać książki pani Agnieszki, ale kryminał w jej wydaniu znalazłam po raz pierwszy. Przyznaję, że nie był zły, lecz jakby czegoś mu brakowało.
Temat co prawda dosyć można powiedzieć upiorny, chociaż książka nie jest zbyt mocno nasiąknięta okropnościami i krwią.
Pani Agnieszka bardzo zgrabnie połączyła skomplikowana intrygę z nawiązaniem do sztuki artystycznej.
Kryminał ten wciąga czytelnika od pierwszej strony, gdyż makabryczne znalezisko na wiedeńskiej plaży rozpoczyna fabułę, do której autorka nas zaprasza.
Mimo tego, że cała akcja jest trochę przewidywalna, to jednak czyta się bardzo dobrze, chociaż objętościowo jest to spora pozycja.

Paulina Weber jest historykiem sztuki w Wiedniu, jej głównym zainteresowaniem jest okrucieństwo w sztuce, być może dlatego, że sama ma niezbyt miłe, wręcz traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. Pochodzi z Krakowa, lecz uciekła jak najdalej, aby odciąć się od przeszłości. Ma grupkę studentów, która również jest mocno zainteresowana taką dość osobliwą sztuką. Jej były mąż jest wiedeńskim policjantem. Gdy w Dunaju policjanci znajdują kawałek ludzkiej skóry. Okazuje się, że to nie jedyne takie znalezisko. Paulina jest również zainteresowana tym faktem, gdyż to podobny przypadek, który wiele lat temu zanotowano w Polsce. Do wyjaśnienia tej intrygującej zagadki sprowadzono policjanta z Krakowa. Do Pauliny zaczynają przychodzić bardzo dziwne, anonimowe maile, które nawiązują do znalezionych części ludzkiego ciała.
Śledztwo prowadzone jest w różnych kierunkach, aby jak najszybciej schwytać psychopatę, bo inaczej nie można nazwać takiego człowieka.

"Każdy może kogoś zabić. Także ja lub ty. Musisz o tym pamiętać, bo nigdy nie będziesz bezpieczna, nawet we własnej głowie"."

Historia ta bardzo mnie wciągnęła, środowisko Pauliny i jej studenci bardzo dobrze zostało nakreślone, można się było poczuć niemal każdą postacią, a szukanie psychopaty, który uważał się za wielkiego artystę było bardzo ciekawe. Zwłaszcza, że autorka podrzucała co jakiś czas mylne tropy.
Możemy się również sporo dowiedzieć na temat ludzkiej skóry.
Doceniam autorkę za to, że podjęła próbę zmiany swojej twórczości, lecz ja mimo to bardziej wolę jej obyczajowe powieści. Może się mylę, a może następny kryminał pani Agnieszki będzie bardziej kryminalny.

Informacje dodatkowe o Ciało:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-08-18
ISBN: 9788381956048
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Detektywistyczna powieść obyczajowa (cosy mystery) bóg

Zobacz opinie o książce Ciało

Kup książkę Ciało

Każdy chce być taki inny, dziwny, niezwykły, a tak naprawdę wszyscy są jednakowo powierzchowni i nieciekawi.

Praktycznie każdy rozmawiał przez komórkę lub słuchał muzyki na swoim smartfonie. Znak czasów. Trudniej się spotkać oko w oko niż zadzwonić kilka razy dziennie.

Warkocz spleciony z kwiatów
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Warkocz spleciony z kwiatów

Pełna emocji i uczuć opowieść o tych, którzy się zagubili i muszą odnaleźć swoje miejsce na ziemi. A szczęście jest blisko i czeka. Trzeba tylko szeroko...

Wybory serca
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Wybory serca

W Nieznajomce trwa zima, ale powoli przesila się w wiosnę. Czy przyniesie ona odrodzenie i uspokojenie? Wszyscy mieszkańcy stają przed kluczowymi wyborami...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;