Ciemna dolina

Fani dobrego thrilleru i kryminału, jesteście tu? Mam dla was smakowity kąsek, który dostarcza niezapomnianych wrażeń, trzyma w napięciu od pierwszych stronic, a zagadka jaką przyjdzie rozwikłać, przysporzy nie lada trudu.

Chodzi mi o książkę „Ciemna dolina”, która niczym nie ustępuje zagranicznym powieściom i zaryzykuję stwierdzeniem, że jest dużo lepsza od niektórych znanych pozycji. Znajdziemy tu mroczną, tajemniczą fabułę, dynamiczne wątki, wiele fałszywych poszlak i intrygę, której nie udało mi się przewidzieć. Zakończenie bardzo zaskakuje do tego stopnia, że długo po zakończeniu lektury chodziłam zadumana i przetrawiałam zaczytaną treść.

Autor ma świetny styl, który jest przejrzysty i zrozumiały. Wykreował genialne postaci pierwszoplanowe jak i drugoplanowe, które są silne, charakterne i z charyzmą. Lekkie pióro autora sprawia, że powieść czytało mi się niezwykle szybko i przyjemnie.

Historia przybliża nam policjantkę Jadę Reflin , która wraz ze swym partnerem próbuje rozwikłać zagadkę seryjnych morderstwa. Życie straciło cztery osoby, których ciała odnaleziono w opuszczonym budynku. Dziwnym trafem okoliczności stróże prawa zauważają nieopodal w lesie mężczyznę, który ma zakrwawione odzienie. Aresztowany jest raczej milczący i nosi imię Gabriel tak jak jeden z archaniołów. Rezygnuje on z obrońcy, prosząc jedynie o grę. Bohaterka ma niewiele czasu na udowodnienie winy zatrzymanemu.

Jednak czy to, aby na pewno on jest seryjnym mordercą? Dlaczego policjanci mają tak niewiele czasu na dochodzenie. Czy odkryją prawdę i czy jest ona taka, jaka nam się wydaje?

Jeśli sięgnięcie po książkę, to zapewniam, że będziecie nią oczarowani i nawet przez moment nie grozi wam nuda. Adrenalina wzrasta stopniowo, by po dotarciu do finałowych kart wybuchnąć niczym wulkan podczas erupcji. Czego chcieć więcej od rewelacyjnej lektury?

Autor tak umiejętnie myli tropy, podsuwa fałszywe poszlaki, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenia. To jedna z wielu zalet książki, którą wam z całego serca gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Ciemna dolina:

Wydawnictwo: Vectra
Data wydania: 2021-11-26
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Ciemna dolina

Kup książkę Ciemna dolina

33 dni prawdy
Thomas Arnold0
Okładka ksiązki - 33 dni prawdy

Gdy Dona Jonson – mieszkanka spokojnego osiedla w Cleveland – wraca do domu i otwiera drzwi, strach paraliżuje jej ciało. Nie jest w stanie...

Efektor
Thomas Arnold0
Okładka ksiązki - Efektor

David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego...