Cinder i Ella

Sięgnęłam, po książkę autorstwa Kelly Oram pt. "Cinder i Ella", ponieważ zainteresowała mnie jej fabuła.
Autorka książki swoją pierwszą powieść napisała w wieku 15 lat. Następnie pisanie książek stało się dla niej pasją zawodową.
Ella to główna, osiemnastoletnia bohaterka, której życie nagle uległo zmianie. W wypadku samochodowym ucierpiało jej ciało, straciła mamę. Przeszła wiele operacji plastycznych, była w śpiączce. Obecnie czuje ogromny żal do taty z tego względu, że opuścił ją i mieszka z nową rodziną. Niby na ogół wszystko jest dobrze. Na zewnątrz sytuacja wygląda niestety inaczej. Gdyby Ella mogła liczyć na wsparcie ze strony sióstr, to byłoby jej łatwiej zdecydowanie znosić ból i cierpienie po wypadku. Nie brakuje jej cierpliwości. Może zaufać jedynie swojemu przyjacielowi Cinderowi. On, pokochał ją całym sobą nie, widząc jej.
Dzięki pozytywnym relacjom Elle z Cinderem czuje się silniejsza. Jej przyjaciel posiada w sobie normalność, której na co dzień brakuje jej nowej rodzinie.
Ella jest autorką bloga, dzięki niemu nie myśli o swoich codziennych problemach.
Oboje z Cindlerem mają swoje ukryte wspólne tajemnice. Marzą o miłości, przyjaźni jak każdy młodzieniec w ich wieku.
Podobało mi się to, że Elle jest silna i odważna. Nie chce nikogo skrzywdzić. Pomimo tego, że nie jest akceptowana w społeczeństwie, w szkole, walczy ze swoimi słabościami.
Wzruszające były dla mnie momenty, gdy poznawałam jej problem od środka. Pomyślałam wówczas, chciałabym poznać taką osobę jak ona i jej pomóc wypełnić radością codzienne troski. Tekst, który najbardziej mi się, spodobał w książce, jest następujący:
Cinder458: Dawaj ten adres, kobieto, i to już! Albo nigdy ci nie powiem, kto właśnie podpisał kontrakt i zagra Cindera w filmie.
Nie ukrywam, że nie zabraknie w czasie czytania szybkiego przebiegu akcji, poczucia humoru oraz pomysłowo i dokładnie dobranych dialogów dla bohaterów. Autorka zadbała o każdy szczegół.  Puentą tej historii życia jest to, że bohaterka walczy o uczucie miłości i akceptacji. Zazdrość, która niszczy wszystko, co mogło być piękne w jej młodym życiu, zabrała jej to co, kochała, tatę.
Książka jest głównie skierowana dla osób młodych, zagubionych, ludzi niepełnosprawnych, z traumą po wypadkach.
Miękka oprawa ze skrzydłami, s.344, Wydawnictwo Dolnośląskie, Poznań, 2018.
Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Cinder i Ella:

Kup książkę Cinder i Ella

Cinder & Ella
Kelly Oram0
Okładka ksiązki - Cinder & Ella

Minął prawie rok odkąd osiemnastoletnia Ella Rodriguez uczestniczyła w wypadku samochodowym, który pozostawił ją kaleką, pokrytą bliznami i bez matki....

Cinder i Ella. Tak kończy się bajka
Kelly Oram0
Okładka ksiązki - Cinder i Ella. Tak kończy się bajka

Ella przeżyła tragiczny wypadek, w którym zginęła jej mama, a ona odniosła poważne obrażenia. Po wyjściu ze szpitala zamieszkała z ojcem i jego...