Consilio

Na ulicach Krakowa, policja odnajduje kolejne zmasakrowane truchła zwierząt oraz zbezczeszczone zwłoki ludzkie. Na mieszkańców pada blady strach i wizja seryjnego morderca. Komisarz Antoni i jego przodownik Mieczysław, biorą się za rozwiązanie tajemniczych morderstw. Do czego doprowadzi ich ta sprawa?

CONSILIO to powieść o początku transplantacji z wątkiem kryminalnym obsadzona w dwudziestych latach, którą warto przeczytać!

Zaskoczyła mnie ta historia! Okładka i klasyfikacja jako powieść historyczna, bardzo mnie zmyliły i nie wiedziałam czego się spodziewać. Powiedziałabym, że to subtelny kryminał, który czytałam z przyjemnością za sprawą świetnego stylu i języka pisarki. Aż szkoda, że tak szybko ją skończyłam, mimo tych 300 stron autorka świetnie ujęła to co chciała przekazać w swojej powieść: Do czego jest zdolny człowiek, gdy w grę wchodzi miłość rodziny?

Autorka bardzo umiejętnie prowadziła mnie przez całą fabułę, którą śledziłam z ogromnym zaciekawieniem. Za sprawą krótkich rozdziałów i pędzącej akcji ta powieść przeczytała się wręcz sama! Poruszony wątek medyczny, nie co, że zaskakujący to przedstawiony w taktowny sposób, bowiem nie znajdziemy tu litrów krwi wylewających się ze stron.

Informacje dodatkowe o Consilio:

Kup książkę Consilio

Wyniosła i przyjaciele
Danuta Marć0
Okładka ksiązki - Wyniosła i przyjaciele

Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy...