Corrado

Trzeci i ostatni tom serii Gangsterzy Nowego Jorku czytało mi się niezwykle przyjemnie i z ogromną fascynacją śledziłam losy bohaterów. Może nie była to lektura z tak dynamiczną i zmienną akcją jakiej nie brakuje w dwóch wcześniejszych częściach, jednak tutaj otrzymujemy ogrom emocji, które aż nas rozsadzają od środka.

Corrado to potomek jednej z mafijnej rodziny. Jego dziadek zmusza go by się ożenił. Jeśli tego nie zrobi straci szansę na objęcie przywództwa. Pewne wydarzenia zmuszają go do wyjazdu na Sycylię. Capitani postanawia odszukać poszukiwaną Alcinę Parisi, która oprócz urody jest bardzo niebezpieczna.

Czy temu bezwzględnemu gangsterowi uda się odszukać tę kobietę? Czy coś grozi mu z jej strony? Dlaczego wyznaczono za nią tak wysoką nagrodę? Czy Corrado założy rodzinę i osiągnie swe cele?

Czytałam tę powieść z ogromną przyjemnością. Trochę żal mi, że seria dobiegła końca, jednak mam nadzieję, że autorka jeszcze napisze coś w podobnym stylu. Uwielbiam jej ciekawe, intrygujące książki, lekkie i przystępne pióro. Bohaterów stworzyła silnych, charakternych i przyciągających uwagę.

Uwielbiam krwawy świat mafii, brutalne porachunki, bezwględne charaktery i silne gangsterskie postaci. Oprócz walk i morderstw mamy tu wątek silnego uczucia, które bezgranicznie zawładnie sercami bohaterów.

Miałam prawdziwą ucztę dla duszy, gdy pochłaniałam fragmenty opisujące starcia dwóch bohaterów, które nie ustępowały, nie były uległe i mimo targających ich namiętności twardo trzymały się swoich zasad. Znalazłam też tu wielką miłość, uniesienie jednak czy przetrwa atakowana manipulacjami i chęcią mordu.

Jeśli jeszcze nie macie tej książki w swoim zbiorze, to zachęcam do zakupu. Ta historia jest warta waszej uwagi i poznania jej w każdym szczególe. Można ją czytać oddzielnie, jednak by mieć pełny obraz wydarzeń i powiązań, najlepiej zacząć czytanie od pierwszego tomu.

Zapewniam, że nie zaznacie nudy podczas lektury a książki umilą wam te długie, już zimne wieczory. Myślę, że zawarte w trylogii historie podgrzeją temperaturę otoczenia, w których będziecie przebywać, gdyż treść w nich zawarta jest pełna ognia i pasji. Nie zwlekajcie zbyt długo.

Informacje dodatkowe o Corrado:

Kup książkę Corrado

Cash
Bella Di Corte0
Okładka ksiązki - Cash

Druga część trylogii osadzonej w świecie bezwzględnych nowojorskich gangsterów Cash Kelly bierze to, co chce i kiedy chce. W życiu kieruje się żądzą zemsty:...

Lupo
Bella Di Corte0
Okładka ksiązki - Lupo

Pierwsza część trzy tomowej sagi o bezwzględnych, nowojorskich gangsterach Trzymająca w napięciu powieść o mafii i wzruszająca historia miłosna Książka...