Córy Ziemi

Recenzja „Córy ziemi” „Nasz matka też miała rude włosy: czerwone jak krew, jak wino, które daje ta gleba. Była opętana, tak jak my. Przynajmniej tak wszyscy o niej mówią i być może mają rację…” „Córy ziemi” to powieść wydana w 2021r. jej autorką jest Alaitz Leceaga. Hiszpańska autorka urodziła się w 1982r. w Bilbo. Uwielbia powieści grozy, thrillery i literaturę kobiecą. Swoja sławę zyskała dzięki krótkim opowiadaniom publikowanym na hiszpańsko-angielskich portalach internetowych. W 2018 roku jej debiutancka powieść „Las zna twoje imię” została hitem wydawniczym. „Córy ziemi” to kolejna powieść autorstwa Alaits Leceaga. Gloria jest młoda kobietą, żyjącą w czasach gdzie zdanie kobiet nie miało znaczenia, a słowa nie ważne jak mądre nie były słuchane. Dla dziewczyny to nie był problem, w jej życiu było wiele innych spraw z którymi musiała sobie radzić. Przede wszystkim, tak ona jak i jej dwie młodsze siostry miały rude włosy, co w ich świecie oznaczało opętanie. Przez mieszkańców miasta jak i przez ojca i brata nie było możliwości by odczynić ten urok. Kolejny problem nękający Glorię to jej ciotka, kobieta robiła wszystko by dziewczyny wyrosły na damy. Dlatego kary cielesne czy zamykanie na ciemnym i zimnym strychu były czymś normalnym. Dziewczynki po prostu musiały się na to godzić. Jeżeli myślisz że to wszystkie tragedie jakie spotkały Glorię i jej siostry, to się grubo mylisz. Ich ziemie już od lat nawiedza susza, a ponieważ rodzina prowadzi winiarnię nie jest to dobry znak. I tak toczyło by się życie trzech sióstr, na tym świecie, gdyby nie tajemnice i krętactwa. Teraz Gloria będzie musiała stanąć na czele rodzinnego interesu i stawić czoła innym właścicielom winnic, którzy nie koniecznie będą chcieli słuchać kobiety. „Córy ziemi” to książka która mnie zaskoczyła. Spodziewałam się lekkiej książki, a jednak ona taka nie była i bardzo dobrze. Książka bardzo wciąga, a trzech sióstr nie sposób nie polubić. Akcja w prawdzie nie jest impulsywna, ale ciągłe przeszkody jakiś rzuca Glorii los, trzymają czytelnika w napięciu. Szczerze polecam książkę o tej dzielnej, silnej dziewczynie.

Informacje dodatkowe o Córy Ziemi:

Wydawnictwo: Albatros