Coś patrzy

"Coś patrzy" było moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, ale zdecydowanie bardzo udanym spotkaniem.
Beata jest zwyczajną,  młodą dziewczyną pochodzącą z wioski,  która wbrew sprzeciwu rodziców postanowiła zrobić karierę jako blogerka, a następnie prezentera telewizyjna! Teraz ma stac się oczami i uszami telewizji w programie reality show, w którym zamkną na sto dni dziesięć obcych sobie osób, w jednym domu. Kiedyś takie programy reality show były niezwykle popularne w naszej społeczności,  wiele osób to właśnie od udziału w takim programie rozpoczęło swoją karierę.
Przebywanie w zamknięciu, z innymi gdzie nawiązują się nowe znajomości, romanse, ale i występuje wrogie nastawienie, wywołuje jeszcze jedno, nieprzewidziane i niezidentyfikowane zjawisko. Bowiem wszyscy uczestnicy programu zaczynają widzieć i słyszeć niezidentyfikowane postacie, które zaczynają ich prześladować,  deczyc psychicznie, a co gorsza po opuszczeniu programu omamy nie nikną,  a wręcz przeciwnie, zaczynają się nasilać!
Co okazuje się jeszcze gorsze, z czasem uczestnicy programu zaczynają umierać w dziwnych okolicznościach. Wtedy też zaczyna się walka o życie każdego z uczestników programu, o ich przetrwanie, pozbycie się dziwnych słyszanych i widzianych zjaw, a także o powrót do normalności.
Beata ratunku szuka u Pani psycholog, a później zostaje przydzielony do jej ochrony, głównie przed nią samą Adam, młody policjant o dość ostrym charakterze.
Książka to trzymający w napięciu thriller, którego akcja toczy się szybko i zwarcie. Zdecydowanie podczas czytania nie możemy narzekać na nudę, a zaskakujące fakty, które pojawiają się z każdym kolejnym odkryciem mogą czytelnika nieźle zaskoczyć.
Autorka podeszła do książki dość odważnie,  nie dość, że użyła reality show jako głównego elementu thrillera, to dodatkowo samym zakończeniem zaskoczyła mnie totalnie. Ale ja to właśnie uwielbiam, element zaskoczenia, którego się nie spodziewałam, ale który przpadl mi do gustu.
Książkę czyta się szybko i z zapartym tchem, dlatego serdecznie polecam, oczywiście szczególnie miłośnikom thrillerów!
Za możliwość przeczytania I zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu WasPos.

Informacje dodatkowe o Coś patrzy:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-02-24
ISBN: 9788382902099
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Coś patrzy

Kup książkę Coś patrzy

Miasto samobójców
Agnieszka Kaźmierczyk0
Okładka ksiązki - Miasto samobójców

Młoda pani psycholog, bardzo utalentowana i jeszcze bardziej pewna siebie, za incydent niegodny terapeuty zostaje zmuszona do wyjazdu na prowincję, gdzie...

Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi
Agnieszka Kaźmierczyk0
Okładka ksiązki - Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi

Klara i Basia, bliźniaczki, które dały się poznać jako posiadaczki tajemniczych darów właśnie rozpoczynają naukę w klasie maturalnej. Agata, ich matka...