Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe. Wybór Jacek Dehnel

Piękny umysł Wisławy Szymborskiej jakby na wyciągnięcie ręki. Felietony o książkach, które pisała przez dekady są po prostu niesamowite. Inteligentne, wesołe, pozwalają nam poznać noblistkę z wielu nowych perspektyw. Już samo to, że czytała naprawdę wszystko, bo tak samo uważnie prześledziła historię ogrodów zoologicznych co koreański romans robi piorunujące wrażenie.
Każda opisana książka to wrota do zupełnie nowego, nieznanego mi wcześniej świata, a Szymborska w nich wszystkich odnajdywała się z łatwością. Dzięki ,,Ćwiartce” moja miłość do poetki jest jeszcze bardziej nieokiełznana, jak jej nie kochać!

Informacje dodatkowe o Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe. Wybór Jacek Dehnel:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: bellagrand

Tagi: Proza literacka bóg

Zobacz opinie o książce Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe. Wybór Jacek Dehnel

Kup książkę Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe. Wybór Jacek Dehnel

Języki obce
Jacek Dehnel0
Okładka ksiązki - Języki obce

W najnowszym tomie "Języki obce" Jacek Dehnel bawi się formą. Czytelnik otrzymuje szereg utworów prezentujących najróżniejsze style - od miniatur po nieużywane...

Krivoklat
Jacek Dehnel0
Okładka ksiązki - Krivoklat

Krivoklat, wieloletni pacjent zakładów dla psychicznie chorych, obwołany przez austriacką prasę „kwasowym wandalem”, ma za sobą historię niszczenia...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;