Czas Żniw

Tom 1 cyklu Czas Żniw

Cóż "Czas żniw" Samanthy Shannon to zdecydowanie książka godna polecenia. Jestem po prostu zaskoczona tym, co stworzyła autorka. Nie przypomina mi ona żadnej z powieści, którą przeczytałam. Jest to zupełnie inny świat stworzony przez genialną autorkę.
Jest to książka niezwykle inteligentna z elementami fantastyki w których się zakochałam. Książka strasznie mnie wciągnęła. Ciężko było się oderwać.
Jeżeli taka jest pierwsza część nie mogę się doczekać drugiej.
Styl pisania autorki nie jest banalny. Zachwyciła mnie całość powieści. Nie tylko treść czy autorka, ale również okładka. Tytuł powieści zdecydowanie odpowiada jej treści.
Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu. Jej szefem jest Jaxon Hall. Jej ojciec nie ma pojęcia kim ani czym zajmuje się jego córka. A jest ona sennym wędrowcem, a w świecie w którym żyje zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia jej życie całkowicie się odmienia. Zostaje zabrana do Oksfordu. Aby odzyskać wolność Paige musi poddać się zasadom panującym w tym miejscu w którym została przeznaczona jej śmierć. Jednak Paige ciężko złamać. Jest bohaterką o silnym charakterze. I za to ją uwielbiam.
Czy Paige odzyska wolność? Czy raczej zginie? Kim jest tajemniczy Naczelnik j co ukrywa? Czemu wziął pod opiekę Paige? Powieść rodzi wiele pytań na które z każdą stroną poznaje się odpowiedź.
A więc polecam ją każdemu kto tylko zastanawia się nad jej przeczytaniem.
Powieść ma koło pięciuset stron i zdecydowanie jest warta przeczytania. Jednakże pozostawia po sobie spory niedosyt.
Jest przepełniona akcją, zwrotami akcji, fantastyką, czyli wszystkim co uwielbiam. Długo zbierałam się za przeczytanie tej powieści i ani odrobinę nie żałuję. Czekam z niecierpliwością aż dorwę drugą część. Mam nadzieję że autorka utrzyma poziom jaki nadała pierwszej części.

Gorąco polecam.

Informacje dodatkowe o Czas Żniw:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-11-06
Tytuł oryginału: The Bone Season
Tłumaczenie: Regina Kołek
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Czas Żniw

Kup książkę Czas Żniw

Blada Śniąca
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Blada Śniąca

Śniący wędrowiec właśnie się narodził. W sercu niebezpiecznego Londynu grasuje złośliwy poltergeist - musi zostać pojmany, zanim na ulicach stolicy wybuchnie...

Pieśń jutra
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Pieśń jutra

Trzecia część bestsellerowego „Czasu żniw”. Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została...