Czas Żniw

Tom 1 cyklu Czas Żniw

„Czas Żniw” autorstwa Samanthy Shannon to książka pełna tajemnic i cudów.

Jej akcja rozgrywa się w 2059 roku w podziemiach Londynu. Główna bohaterka Paige Mahoney pracuje tam w zakazanej organizacji, której każdy członek posiada nadzwyczajne moce.

Moce, które dla zwykłych ludzi są nieosiągalne. Paige bowiem jest sennym wędrowcem. Potrafi ona wkraczać w ludzkie umysły i z nich czytać. Jej praca nie jest łatwa, lecz jej szef Jaxon Hall potrafi ją za to bardzo dobrze docenić.

Pewnego dnia wszystko wymyka się spod kontroli. Paige bowiem znalazła się w złym miejscu i w złej chwili. Zostaje złapana i pojmana do tajemniczego miejsca, z którego ucieczka graniczy z cudem. Jak się okazuje jej żywot uzależniony jest od jej posłuszeństwa i dostosowania się do zasad panujących w kolonii karnej, do której trafiła. Władzę nad nią sprawuje Naczelnik. Marzenie Paige jest jedno - wydostać się z tego miejsca za wszelką cenę. Czy uda jej się to? Czy jej charyzma wystarczy? Co jej grozi za jej nieposłuszeństwo i sprzeciw? Odpowiedź na te pytania z pewnością znajdziecie w tej książce :)

Jeśli nie boicie się, że ta historia spędzi Wam sen z powiek, to szczerze zachęcam Was do zapoznania się z tą literaturą. Czas Żniw to literacki debiut, który na świecie robi furorę. Warto podkreślić, że została ona sprzedana w 21 krajach, a prawa autorskie do filmu zostały wykupione jeszcze przed premierą samej książki.
Trudno tu mówić o braku fenomenu. Czy istnieje coś lepszego od mrożącej krew w żyłach historii o miłości, zaufaniu i nadzwyczajnych zdolnościach? Przekonajcie się sami!

Informacje dodatkowe o Czas Żniw:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-11-06
Tytuł oryginału: The Bone Season
Tłumaczenie: Regina Kołek
Dodał/a opinię: olywka

Zobacz opinie o książce Czas Żniw

Kup książkę Czas Żniw

Blada Śniąca
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Blada Śniąca

Śniący wędrowiec właśnie się narodził. W sercu niebezpiecznego Londynu grasuje złośliwy poltergeist - musi zostać pojmany, zanim na ulicach stolicy wybuchnie...

Chór świtu
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Chór świtu

Paige Mahoney i Arcturus Mesarthim przybyli do Paryża. Wycieńczona po walce z Sajonem Paige musi pozostać w ukryciu, z dala od rewolucji, którą sama wznieciła...