Czekoladowe zacisze

Tom 1 cyklu Czekoladowe zacisze

Amy Smith nie miała łatwego życia - wychowywała się w placówkach wychowawczych, jednak mimo to wyrosła na uzdolnioną i pełna pomysłów kobietę, z pomocą orzyjacil otworzyła "Czekoladowe Zacisze", gdzie można napisać się aromatycznej kawy i poczytać dobrą książkę. Życie Amy zmienia się kiedy do "Czekoladowego Zacisza" wpada Jack Shron - prawnik, który chce bliżej poznać Amy. Czy kobieta ulegnie urokowi Jacka?
Jakie tajemnice skrywają bohaterowie?

Zacznę od tego, że książka ma piękną, klimatyczną okładkę, która niesamowicie przyciąga wzrok! A teraz o samej książce...
Bardzo lubię historię tworzone przez Panią Monikę i mam wrażenie, że z każdą kolejną powieścią są one coraz lepsze.
Mimo, że książka liczy ponad 400 stron czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, ta historia wciąga czytelnika od pierwszych stron. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu możemy ich bliżej poznać, dowiedzieć się co czują, co myślą i z jakimi rozterkami muszą się mierzyć.
Jeśli chodzi o bohaterów to Amy, jej przyjaciół oraz Dorothy oraz Georga polubiłam od samego początku, trochę gorzej było z Jackiem, który jakoś od początku nie zaskarbił sobie mojej sympatii (mam jednak nadzieję, że zrehabilituje się w drugim tomie). Ralacja między bohaterami toczy się dosyć szybko i szybko napotyka na swojej drodze przeszkody, które mogłoby się wydawać są nie do przejścia.
Gdzieś w połowie książki poznajemy sekret Shrona, który poraz kolejny wywróci życie Amy do góry nogami. Mnie jednak cały czas nurtuje cóż takiego wydarzyło się w życiu Amy, że teraz jest ostrożna i tak mocno bliscy się o nią troszczą i ingerują w jej życie - dlatego też mam nadzieję, że jak najszybciej poznamy dalsze losy bohaterów.
Warto również wspomnieć o ogromnym poświęceniu Dorothy i Georga, którzy postanowili pomagać porzuconym i potrzebującym dzieciom - jestem naprawdę pod wrażeniem, oby więcej takich ludzi o dobrych sercach.
Ta historia pozostawia po sobie wiele znaków zapytania i mam wrażenie, że pierwszy tom jest takim "preludium" tej historii i to co najważniejsze będzie w drugim tomie "Czekoladowego zacisza", a znając autorkę losy Amy i Jacka wstrząsną naszymi sercami i spowodują jeszcze więcej emocji i wzruszeń!

Informacje dodatkowe o Czekoladowe zacisze:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2021-11-24
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Czekoladowe zacisze

Kup książkę Czekoladowe zacisze

Chłopak, który pragnął kochać
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Chłopak, który pragnął kochać

Prawdziwe uczucie przetrwa największą burzę. Kiedy London znajduje przed swoimi drzwiami tajemniczy magnes na lodówkę, wie, że jej poukładane życie może...

Czekoladowe zacisze tom 2
Monika Cieluch0
Okładka ksiązki - Czekoladowe zacisze tom 2

Oboje załamani rozstaniem, nie potrafią zapomnieć o swojej miłości.Bolesne sekrety ukrywane latami mogą zniszczyć ich kruche serca. Jack po rozstaniu...

Forget Me Not
Julie Soto