Czerwone Oleandry

Znacie Gretę Drawską? Ja poznałam pióro Autorki przy okazji lektury ,,Mroczne miejsca" i byłam tak zachwycona, że od razu sięgnęłam po serię kryminałów jaką napisała wcześniej. ,,Rytuał", ,,Stos" oraz ,,Chichot" dały mi możliwość poznania trzech świetnych historii, ale również poczucia jak rozkwita pióro Autorki.

Tym razem dałam się zaprosić do świata Weroniki, który jeszcze całkiem niedawno był jak z obrazka. Co się stało, że to życie przestało istnieć? Czy po prostu coś się wypaliło, przeminęło? A może to ona ta trzecia, która wkradła się między Weronikę i jej męża? Jak daleko można się posunąć z miłości, z zazdrości... Wszystko zaczyna się tak spokojnie i niewinnie, miałam poczucie, że czytam powieść obyczajową, zresztą doskonałą powieść. Jednak ze strony na stronę obraz przybierał coraz mroczniejszą barwę i czułam, że ta ciszą to była cisza przed burzą. Emocje zdążały w stronę eskalowania i zagarnięcia mnie w pełni. To odczucie gęstniejącej atmosfery było wręcz namacalne, miałam wrażenie, że nawet powietrze stało się gęstsze.

Autorka prowadzi opowieść w kilku strefach czasowych i kilku narracjach. Ten zabieg daje nam możliwość wejścia w myśli i emocje bohaterów, jednak jednego z nich otula welonem tajemnicy. Ciekawość rosła i jednocześnie coraz bardziej kształtowała się moja myśl kim jest ta kobieta.
Pomyśl, że Twój świat się kurczy i uzależnia od chorej miłości. Codzienność zaczyna brodzić w kłamstwie i manipulacji. Nienawiść rośnie i coraz bardziej eskaluje... to właśnie Ona, to jej świat, tej trzeciej.

Bogata warstwa obyczajowa i psychologiczna. Intryga pełna zagadek i zwrotów, jednocześnie prowadzona bardzo plastycznie i czytelnie. Nie ma wycieczek w zbędne rejony, każdy rozdział zdziera kolejną warstwę. Niezwykle spójna i precyzyjnie prowadzona intryga pozwala czytelnikowi bawić się w rozwikłanie tajemnicy. Do tego niezwykła kultura słowa i stylu, za co ja bardzo cenię sobie Autorów, poza tym uważam, że to ich szacunek do czytelnika. Nie tylko Pani Grecie, ale i pozostałym bardzo za to dziękuję.

Greta Drawska to Autorka po, której książki będę sięgać z ciekawością i przyjemnością. Czaruje mnie ten nieśpieszny klimat, soczyste postacie, barwność i bogactwo psychologiczno - obyczajowe. Mogę zanurzyć się w lekturze i chłonąć opowieść. Tak..... to zdecydowanie to co lubię

Informacje dodatkowe o Czerwone Oleandry:

Kup książkę Czerwone Oleandry

Rytuał
Greta Drawska0
Okładka ksiązki - Rytuał

Wokół głowy przybitej do drzewa krążą muchy. W jednym oku tkwi włócznia, a wyryty pod spodem pogański symbol wskazuje na to, że na wzgórzu...

Chichot
Greta Drawska0
Okładka ksiązki - Chichot

MAŁE MIASTECZKA WSZYSTKO MAJĄ MAŁE - POZA PAMIĘCIĄ Wandzie przeszło przez myśl, że gdyby nie zwłoki w kałuży krwi, ten dom byłby idealny. Designerska...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;