Dama ciężkich obyczajów

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381955331
Liczba stron: 408
Dodał/a opinię: Myszka77

Ocena: 4.88 (16 głosów)

"Dama ciężkich obyczajów" Marty Obuch, to kolejna prześmieszna książka, którą miałam przyjemność przeczytać. Właściwie to czytam wszystkie książki tej autorki, gdyż mam pewność, że będzie dobra zabawa. Komedie kryminalne wychodzące spod jej pióra gwarantują dużo dobrego humoru i nie zawiodłam również i tym razem. Tytuł jest trochę przewrotny, kojarzyłby się trochę inny, ale po przeczytaniu książki wiem dlaczego jest właśnie taki...
Fabuła jest wielowątkowa, pomysł bardzo dobry, dobrze wykreowane postacie, pojawia się również policjant Marchewka, znany nam z poprzednich książek, co utrzymuje jakby ciągłość, chociaż można czytać tę książkę jako odrębny tytuł.
W tej opowieści główne role obsadzone są przez kobiety, takie rodzinne, dość osobliwe trio: ciocia Czesia, będąca obecnie na emeryturze oraz jej dwie siostrzenice, Lilianna, zwana Lidką, jest wiolonczelistką oraz Iwona prowadząca kwiaciarnię.

"Te trzy kobiety były jak trzy tryskające wiedzą źródła."

Zaczyna się dość spokojnie, Lidka zastanawia się nad swoim życiem erotycznym, ale nic z tego nie wynika, więc postanawia działać. Jest drobną, delikatną kobietą, lecz nie ma szczęścia do mężczyzn, gdyż potrafi walczyć o swoje i mówi prawdę prosto w oczy, więc się jej po prostu boją. Nawet sobie nie zdaje sprawy z tego, jak jedna zupełnie niespodziewana, drobna pomyłka może zmienić całkowicie jej życie. Błędna ocena sytuacji powoduje lawinę zabawnych i niesamowitych wydarzeń, które są zadziwiająco ze sobą powiązane. Rusza cała seria pomyłek.

"Czy można się obudzić jako wiolonczelistka, a położyć spać jako prostytutka?
Lilianna Warzęcha, zwana przez przyjaciół Lidką, sprawdziła na własnej skórze, że owszem, można."

Nie tylko te trzy kobiety grają tu główne role, oczywiście, nie brakuje mężczyzn, tych prawdziwych mężczyzn. Znajdziemy tu całą plejadę bandziorów, gangsterów, mafiozów trzymających władzę na całym Śląsku, no i jeszcze policjantów a nawet tajniaków z CBŚ, którzy próbują wniknąć w szeregi mafii, między innymi Witek Wiśniewski zwany Wiśnią, wyglądający na dresiarza. Jest jeszcze Misiek, czyli Michał - narzeczony Iwonki, wokół którego będzie spore zamieszanie. Na dodatek dodam, że bohaterami są również dwa koty, i to nie takie zupełnie zwykłe..., w takim towarzystwie może się wydarzyć dosłownie wszystko, wystarczy mały, nic nie znaczący zapłon. I tym zapłonem jest oczywiście ciocia Czesia z siostrzenicami.

"Wiadomo, że jak nic się nie trafia, to się nie trafia, a potem w górze się coś przekręca i możliwości walą na człowieka całymi tabunami.
Nieszczęścia, niestety, też."

Czy uda się kobietom rozwiązać problem napadów w bloku? Co z tego wyniknie? Jaki udział w tej aferze mają koty? A co ma wspólnego z tym rura do tańca? Sprawdźcie to już sami, czytajcie "Damę ciężkich obyczajów" dla rozrywki.
Jak zwykle, czytając książki Marty Obuch, nie możemy narzekać na nudę. Uknuta intryga jest bardzo ciekawa, cały wynikający z niej galimatias również.
Czytając tę kryminalną komedię poprawił mi się humor, bo za oknem niemal późna jesień mimo połowy września. Takie książki pozwalają na odprężenie, na relaks, który jest nam przecież bardzo potrzebny.
Polecam. I czekam na dalszy ciąg.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dama ciężkich obyczajów

Kup książkę Dama ciężkich obyczajów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Miłość, szkielet i spaghetti
Marta Obuch0
Okładka ksiązki - Miłość, szkielet i spaghetti

"Miłość, szkielet i spaghetti" to komedia kryminalna opowiadająca o rządach mafii włoskiej w Częstochowie, którą przepędziły z miasta… baby. Jedna...

Łopatą do serca
Marta Obuch0
Okładka ksiązki - Łopatą do serca

Kobieta nie całkiem stateczna i rzezimieszek kradnący diamenty? Dlaczego nie? Mężczyzna potraktowany łopatą, wino otwierane młotkiem i dobra kuchnia –...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Ty jesz?

Iwonka naraz wyprostowała się jak struna. - Tyję?!


Więcej

- O kurka! - stęknął w zdumieniu, bo wiolonczela ważyła tyle, że trudno ją było podnieść. - To w takim razie postanowione. Już nie będzie z ciebie kobieta lekkich obyczajów.

- Dama - poprawiła Lidka. - Wolę być damą.

- Mówisz i masz. Dama ciężkich obyczajów. Pasuje?


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy